Red Bull Wiosłem po Odrze: Sto załóg ścigało się pod mostami Wrocławia

W wyścigu kajakowym Red Bull Wiosłem po Odrze z Wyspy Bielarskiej wystartowało aż 100 dwuosobowych załóg, a na metę jako pierwsza przypłynęła drużyna ?Kropka? - Jakub Chaszczewicz i Marcin Gorgoń z Wrocławia. Trasa zawodów wytyczona została pod sześcioma mostami, z których każdy, po pierwszej pętli, eliminował najwolniejsze osady.

Druga edycja Red Bull Wiosłem po Odrze rozpoczęła się w sobotę w samo południe. Sto kajaków zwodowanych przy Wyspie Bielarskiej wystartowało bardzo dynamicznie, a szybkie tempo udało się utrzymać do końca rywalizacji. Zawodnicy mieli do pokonania prawie 13 km, trzykrotnie okrążając wytyczoną trasę, przepływając pod mostami Młyńskim, Tumskim, Pokoju, Grunwaldzkim, Oławskim i Kładką na Groblę.

Załoga "Kropka", Jakub Chaszczewicz i Marcin Gorgoń, właściwie od początku utrzymywała 100-metrową przewagę nad drugą ekipą i nie pozwoliła zagrozić swojemu zwycięstwu aż do końca. Z czasem 1:23:30 "Kropka" przepłynęła linię mety.

- Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Nasze warunki fizyczne, w porównaniu z innymi zawodnikami, nie wróżyły sukcesu. Chyba wzięliśmy rywali przez zaskoczenie - śmiali się zwycięzcy drugiej edycji Red Bull Wiosłem po Odrze Jakub Chaszczewicz i Marcin Gorgoń.

W zawodach Red Bull Wiosłem po Odrze wzięło udział 100 dwuosobowych osad, a zawodnicy pochodzili z 36 miejscowości. Najstarszy uczestnik urodził się w 1946 r., a największa różnica między załogantami wynosiła 49 lat!