Podnoszenie ciężarów. Nowy Tomyśl zorganizuje mistrzostwa Europy juniorów do lat 15. i 17.

Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów juniorów do lat 15. i 17. odbędą się w przyszłym roku w Nowym Tomyślu - tak zdecydowała Europejska Federacja Podnoszenia Ciężarów podczas kongresu w Kłajpedzie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji władz europejskiej federacji. Powierzenie Nowemu Tomyślowi organizacji tak prestiżowej imprezy jak mistrzostwa Europy młodzików i juniorów do lat 17. uważam za wielki sukces związku oraz władz klubowych Budowlanych Nowy Tomyśl. Jestem przekonany, że to będzie perfekcyjnie zorganizowany turniej - powiedział prezes PZPC Szymon Kołecki.

Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów młodzików i juniorów odbędą się w nowej hali sportowej w Nowym Tomyślu. - To wspaniała informacja. Lepszego otwarcia obiektu i pokazania go Europie nie mogliśmy sobie wymarzyć. Mogę zapewnić, że sprostamy zadaniu i zorganizujemy turniej na najwyższym poziomie. Związek od dłuższego czasu intensyfikuje swoje działania i wspiera rozwój ciężarów na nowych obszarach na mapie Polski. Dla nas to będzie znakomita okazja do promocji Nowego Tomyśla i Wielkopolski. Oczywiście liczymy, że nasi zawodnicy staną w tej imprezie na podium - powiedział Jerzy Nowak, prezes Budowlanych Nowy Tomyśl.

Podczas kongresu w Kłajpedzie zdecydowano także, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy seniorów odbędą się w chorwackim Splicie.

Więcej o: