Maciej Skorża z Lecha Poznań: Zwolnienie? Na pewno nie czuję komfortu

- W zawodzie, jaki wykonuję, trzeba być przygotowanym na wszystkie ewentualności - odpowiedział trener Lecha Poznań Maciej Skorża zapytany o to, czy nie obawia się o utratę pracy.

Lech Poznań wygrał w tym sezonie ekstraklasy zaledwie jedno spotkanie i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Co prawda mistrzom Polski udało się awansować do fazy grupowej Ligi Europejskiej, ale w dwóch dotychczasowych meczach nie strzelili nawet gola. W mediach pojawiły się spekulacje odnośnie zwolnienia trenera Macieja Skorży. - Na pewno nie czuję komfortu, bo nasze wyniki są dalekie od oczekiwania - przyznaje i dodaje: - Sytuacja może się rozwinąć w różnym kierunku i muszę to brać pod uwagę.

Maciej Skorża został zapytany przez dziennikarzy na konferencji prasowej, czy w przypadku ewentualnej porażki z Cracovią w niedzielę będzie rozważał podanie się do dymisji. - Nie zakładam takiego scenariusza. W tej chwili skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przygotować drużynę do meczu z Cracovią - odpowiedział szkoleniowiec.

Zdaniem trenera Skorży optymistycznie na przyszłość Lecha pozwala spojrzeć fakt, że do zdrowia wróciła większość piłkarzy. Wszyscy poza Szymonem Pawłowskim trenują z drużyną. Tylko, czy Maciej Skorża ma jeszcze pomysł na wyciągnięcie mistrzów Polski z kryzysu? - Do końca będę szukał rozwiązania wyjścia z tego impasu - zapewnia Skorża.

Więcej o: