City Trail. Miłośnicy biegania wracają nad Jezioro Długie

Po wakacyjnej przerwie nad Jezioro Długie w Olsztynie wraca cykl biegów przełajowych. Pierwszy z nich, na dystansie 5 kilometrów, odbędzie się już w najbliższą sobotę. Nie zabraknie nowości.

Cały cykl składa się z sześciu biegów, których trasa wiedzie przez malownicze tereny wokół Jeziora Długiego. Dystans wynosi 5 kilometrów i właśnie dlatego zawody City Trail są dla każdego. Zaczynając od tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem wyczynowym, po zawodowców, dla których pokonanie takiego dystansu nie powinno stanowić żadnego problemu.

Choć nie ma już możliwości, by zapisać się za pośrednictwem strony internetowej, to spóźnialscy będą mogli się jeszcze zarejestrować na miejscu w dniu zawodów (opłata startowa wynosi 20 zł).

Jak przekonują organizatorzy, warto wziąć udział w przynajmniej czterech biegach. Wtedy uczestnicy będą mieli szansę, by zdobyć pamiątkowy medal oraz walczyć o nagrody specjalne.

W ramach każdej imprezy odbędą się także biegi dla dzieci i młodzieży City Trail Junior. W zależności od kategorii wiekowych dystans waha się od 300 m do 2 km. W imieniu swojej pociechy rejestracji będzie mógł dokonać rodzic lub opiekun dziecka w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg wynosi tylko 2 zł, z czego połowa przeznaczona jest na cele charytatywne.

Po ukończonej rywalizacji każdy z zawodników będzie mógł skorzystać ze strefy bufetowej, w której znajdować się będzie woda, izotonik, herbata, słodki poczęstunek oraz przekąska w postaci wafli ryżowych. Nowością będzie również strefa regeneracji w postaci masażów.

Biuro zawodów będzie się znajdowało w pobliżu mostu nad Jeziorem Długim (otwarte od godz. 8.30). O godz. 9.30 do rywalizacji przystąpią dzieci oraz młodzież. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 11.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: