Startuje Młoda Liga. Siatkarze Indykpolu mają ambitne plany

Spotkaniem z Effectorem Kielce młodzi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczną sezon w Młodej Lidze. - Naszym celem jest awans do najlepszej czwórki - zapowiada Maciej Rejzner, szkoleniowiec zespołu.

Młodzieżowym Indykpolem AZS Olsztyn trzeci sezon z rzędu pokieruje Maciej Rejzner. Dotychczas pod jego wodzą akademicy dwukrotnie zajmowali 5. miejsce. Przygotowania do nadchodzących rozgrywek rozpoczęły się w połowie sierpnia. - Udaliśmy się na tygodniowe zgrupowanie do Giżycka, podczas którego wykonaliśmy solidną robotę - mówi Rejzner, trener olsztynian. - We wrześniu trenowaliśmy na obiektach Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Część moich zawodników ćwiczyła wraz z pierwszym zespołem [środkowy Tomasz Koziatek, rozgrywający Hubert Jankuniec, atakujący Piotr Szostek, przyjmujący Leszek Wójcik - red.], a to z pewnością im pomogło. Będą dla nas dużym wzmocnieniem.

I to właśnie ci zawodnicy mają stanowić trzon olsztyńskiej drużyny. W miarę możliwości skład będą wspomagali zawodnicy z ekstraklasowego Indykpolu AZS. - Będą to m.in. Bartosz Bednorz, Krzysztof Gulak, Jakub Zabłocki czy Wójcik - wylicza szkoleniowiec. - Jeśli chodzi o Bednorza, to pomoże nam podczas najważniejszych spotkań w sezonie.

Tegoroczne rozgrywki Młodej Ligi będą pewnego rodzaju eksperymentem. Do rywalizacji wprowadzono bowiem wiele nowości. - Mamy dwie grupy po siedem zespołów - tłumaczy Rejzner. - Do rundy play-off zakwalifikują się po cztery pierwsze z każdej grupy. Naszym celem jest awans do najlepszej czwórki.

I dodaje: - Nie będzie to łatwa sprawa, ponieważ w swojej grupie mamy kilka drużyn, które zajmowały czołowe lokaty w poprzednim roku [Trefl Gdańsk, Czarni Radom, Łuczniczka Bydgoszcz - red.].

Mecz Indykpol AZS - Effector Kielce odbędzie się w sobotę o godz. 13 w hali kortowskiej (ul. Prawocheńskiego 7).

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: