Rekordowy sezon żużlowy. Ponad 140 tys. kibiców na mecz

Coraz więcej kibiców ogląda żużlową PGE Ekstraligę w telewizji. Miniony sezon był rekordowy. Jeden mecz ligowy oglądało średnio 143,5 tysiące widzów. To wynik znacznie przewyższający świetne statystyki z poprzedniego sezonu. Istotny wzrost oglądalności - z 25 do 58 tysięcy - zanotował też cotygodniowy Magazyn PGE Ekstraligi emitowany w nSport+.

- Speedway z roku na rok staje się w nc+ coraz popularniejszy. Jestem przekonany, że oprócz świetnego poziomu sportowego wpływ na to ma również sposób, w jaki pokazujemy ten fantastyczny sport na naszych antenach - mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+. - W poprzednim sezonie zanotowaliśmy rekordowe wyniki oglądalności, które w zakończonych niedawno rozgrywkach zostały jeszcze znacząco poprawione. Bardzo nas to cieszy i obliguje do dalszej ciężkiej pracy, którą w imieniu całej redakcji żużlowej mogę kibicom obiecać.

Decydujący mecz o tytule mistrza Polski pomiędzy Fogo Unią Leszno i Betardem Spartą Wrocław zgromadziło w nSport+ 215 tysięcy widzów (dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement). To kolejny świetny wynik oglądalności PGE Ekstraligi w tym sezonie. W całych rozgrywkach mecze śledziło średnio 143,5 tysiąca kibiców, co jest znaczącym wzrostem w stosunku do średniej 128 tysięcy z poprzedniego sezonu. Najchętniej oglądane spotkanie obecnych rozgrywek - pierwszy mecz finałowy, który odbył się 20 września - obejrzała rekordowa widownia - 259 tysięcy. To najwyższy wynik w historii transmisji PGE Ekstraligi na antenach nc+. Dla porównania: w zeszłym sezonie rekordowa liczba kibiców wyniosła 226 tysięcy.

Istotny skok oglądalności zanotował również emitowany w nSport+ w niedzielne wieczory Magazyn PGE Ekstraligi. Średnia widownia programu wyniosła ponad 58 tysięcy. W poprzednim sezonie kształtowała się na poziomie 25 tysięcy. Rekordowy odcinek obejrzało 108 tysięcy fanów czarnego sportu - o 34 tysiące więcej niż przed rokiem.

Wielkim zwieńczeniem sezonu będzie Gala PGE Ekstraligi, na której nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy i trenerzy. Uroczystość wręczenia Szczakieli (statuetki nawiązujące do nazwiska wybitnego zawodnika Jerzego Szczakiela) odbędzie się 12 października w warszawskim hotelu Hilton i będzie transmitowana w nSport+ od godz. 20.

Platforma nc+ posiada wyłączne prawa do transmisji Ekstraligi do 2018 r. Na ofertę nc+ dla fanów speedwaya składa się również cykl turniejów Grand Prix i Drużynowego Pucharu Świata. Najbliższa relacja - z turnieju o Grand Prix Polski w Toruniu - w sobotę 3 października o godz. 18.30 w Canal+.

FALUBAZ DŁUGÓW SIĘ NIE WSTYDZI: BRAKUJE NAM 2 MILIONÓW ZŁOTYCH

KIBICE FALUBAZU: NIE USIĄDZIEMY W JEDNYM MIEJSCU Z HOŁOTĄ

PROKURATOR CHCE DOPAŚĆ TYCH, KTÓRZY ZNIEWAŻALI WARDA

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PL

Więcej o: