Start Lublin musiał uznać wyższość radomskiej Rosy [zdjęcia]

W przedostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rozgrywek Tauron Basket Ligi Start Lublin zdecydowanie przegrał u siebie z Rosą Radom.

Od początku rozgrywanego w hali Globu spotkania ton grze nadawali radomianie, którzy miniony sezon zakończyli na czwartej pozycji. Już po pierwszej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego prowadził 17 punktami (25:8). W kolejnej partii ta przewaga jeszcze wzrosła i na przerwę drużyna Rosy schodziła z 25-punktowym prowadzeniem (47:22).

Po zamianie stron przewaga gości nadal rosła, ale już nie w takim tempie jak w pierwszej części gry. W ostatniej kwarcie drużyna trenera Pawła Turkiewicza zdołała nieco zniwelować straty i wygrała tę odsłonę 20:10. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosy 79:59.

W piątek o godz. 18 w hali Globus koszykarze Startu zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg. Będzie to ostatni sprawdzian lublinian przed rozpoczęciem rozgrywek TBL.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Start Lublin 59

Rosa Radom 79

Kwarty: 8:25, 14:22, 17:22, 20:10.

Start: Grzeliński 12, Poole 8, Jackson 5, Salomonik 2, Chumakov 2 oraz Kellogg 12, Ciechociński 6, Trojan 5, Małecki 3, Czujkowski 2, Myśliwiec 2.

Rosa: Harris 20, Sokołowski 10, Hajrić 8, Witka 8, Thomas 7 oraz Zaytsev 12, Szymkiewicz 8, Schenk 4, Adams 2, Bonarek, Jeszke, Zegzuła.