Masłów gościł Małą Ligę Piłki Ręcznej [ZDJĘCIA]

W hali w Masłowie rozpoczęła się już XII edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej. Otwarcie największego w Polsce turnieju dla młodzieży w tej dyscyplinie zawsze odbywało się w Kielcach.

- Już od kilku edycji zastanawiałem się nad otwarciem w innym mieście. Trzeba bowiem uhonorować pozostałe szkoły, bo ten pierwszy dzień zawsze ma uroczysty charakter. Niech dzieci widzą, że warto uczestniczyć w sportowych wydarzeniach - mówi Grażyna Jarosz, prezes fundacji VIVE Serce Dzieciom.

W tym roku Mała Liga Piłki Ręcznej promuje mistrzostwa Europy 2016, które zostaną rozegrane w Polsce. - To jest dla mnie olbrzymie wyróżnienie, że promujemy tak wielką imprezę. Fajnie, że funkcjonujemy już w wielkiej rodzinie polskiej piłki ręcznej - dodaje Grażyna Jarosz.

Na uroczystej inauguracji w hali w Masłowie byli m.in. trzej zawodnicy Vive Tauron Kielce: Mateusz Kus, Paweł Paczkowski oraz Piotr Chrapkowski.

W tegorocznych rozgrywkach zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach: w szkołach podstawowych, w gimnazjach oraz szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej zespołów zgłosiło się w tej drugiej grupie - aż 21. Zaledwie jeden mniej zagra o mistrzostwo wśród podstawówek. Natomiast w najstarszej grupie wystąpi dziewięć drużyn.

Co ciekawe po raz pierwszy w historii Małej Ligi Piłki Ręcznej zagrają dwa zespoły spoza województwa świętokrzyskiego - z Lelowa (woj. śląskie) oraz z Iłży (woj. mazowieckie).

Organizatorem rozgrywek Fundacja VIVE Serce Dzieciom. Turniej współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Kielce, PGNiG Obrót Detaliczny, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej i Fundację VIVE Serce Dzieciom. Patronat nad Małą Ligą objęli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, ZPRP i Vive Tauron Kielce.

Więcej o: