Drużyna Mediów Szczecin zadebiutowała w Mistrzostwach Polski Firm

Ogólnopolski turniej dla amatorskich drużyn rozegrano w Toruniu. Po raz pierwszy z udziałem drużyny szczecińskich dziennikarzy i fotoreporterów.

Media Szczecin regularnie walczyły od lat w branżowych imprezach - raz z sukcesami, innym razem bez. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy są zawieszone, wiec szczecinianie poszukali nowych inspiracji. Wkroczyli na zdecydowanie wyższy poziom sportowej rywalizacji i - trzeba przyznać - momentami był to bolesny kontakt.

Już samo losowanie nie wróżyło sukcesu w grupie, bo jednym z rywali był zespół Kogeneracji Wrocław. Przed rokiem ten zespół wygrał Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy, a w Toruniu należał do zdecydowanych faworytów. Z tym zadaniem poradził sobie znakomicie - odnosząc komplet zwycięstw i po raz drugi wygrywając mistrzostwa.

Media Szczecin w starciu z wrocławianami przegrały 34:52. W pierwszej połowie szczecinianie obejmowali kilka razy prowadzenie, nawet pięciopunktowe, ale górą było doświadczenie przeciwników. Jak się jednak okazało - żaden inny zespół nie rzucił mistrzom więcej punktów niż MS.

W pozostałych meczach grupowych też było sporo walki. Dziennikarze grali jeszcze w barażach o ćwierćfinał, ale dużo młodsze i wyższe zespoły tym razem okazały się za silne, choć turniej MS kończyli bardzo dobrym występem i zwycięstwem nad ekipą HSBC Polska.

Za rok mistrzostwa mają być rozegrane w nowym centrum sportowym w Wałbrzychu.

Media Szczecin reprezentowali: Tomasz Wroński, Wojciech Taczalski ("Kurier Szczeciński"), Marek Florysiak, Andrzej Szkocki, Maciej Szcześniak ("Głos Szczeciński"), Dariusz Jachno ("Przegląd Sportowy"), Jakub Lisowski, Cezary Aszkiełowicz ("Gazeta Wyborcza" Szczecin).

Partnerem ekipy MS była spółka KK Wind Solutions Polska.