Były mistrz Polski szuka klubu. Był na treningach Lecha Poznań, a teraz trenuje z Wartą

Jakub Wilk, wychowanek Lecha Poznań i mistrz Polski w barwach ?Kolejorza?, wciąż szuka klubu po odejściu z Żalgirisu Wilno. 30-letni skrzydłowy do niedawna trenował z rezerwami Lecha, a w środę rozpoczął treningi w Warcie Poznań.

Jakub Wilk był związany z Lechem Poznań już od najmłodszych lat. Urodzony w Poznaniu piłkarz chodził do Szkoły Podstawowej nr 13, która jest silnie powiązana ze strukturami szkoleniowymi "Kolejorza". Gdy siedmioletni Kuba Wilk 23 lata temu szedł po raz pierwszy do poznańskiej podstawówki, na pewno nie spodziewał się, że dwie dekady później będzie miał na koncie mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski, a także dwa mistrzostwa, trzy puchary i jeden superpuchar Litwy. Łącznie daje to dziewięć trofeów, którymi może pochwalić się dziś 30-letni piłkarz.

Wilk w 2013 roku przeszedł z Lecha do Żalgirisu Wilno. W Poznaniu nie widziano już dla niego miejsca, wypożyczano go do Lechii Gdańsk. Na Litwie wychowanek Lecha uzyskał status gwiazdy - w samej lidze rozegrał 61 meczów, w których zdobył 19 bramek i zaliczył 36 asyst. W międzyczasie zaliczył krótki epizod w rumuńskim Vaslui, jednak z uwagi na kłopoty finansowe Rumunów już po sześciu miesiącach wrócił do Wilna.

Latem wygasł jego kontrakt ze stołecznym klubem. 30-latek postanowił wrócić do Polski i zaczął szukać klubu. Miał oferty z I ligi, ale nie doszedł do porozumienia z potencjalnym pracodawcą. Niedawno wrócił na stare śmieci i ponownie założył koszulkę z niebiesko-białym herbem. Wilk wziął udział w kilku treningach Lecha II Poznań we Wronkach. Trenerem rezerw "Kolejorza" jest jego były kolega klubowy - Ivan Djurdjević.

Wilk jednak za długo z Lechem nie potrenował. W środę po raz pierwszy wziął udział w treningach Warty Poznań, wicelidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Czy 30-latek zostanie w Warcie? Póki co jego przyszłość nie jest pewna, ale wiele powinno się wyjaśnić po rozmowie, na jaką Wilk jest umówiony z właścicielami klubu - rodziną Pyżalskich.

Więcej o: