Rosną młodzi żużlowcy. Kolejne licencje KM Cross Lublin

Na rzeszowskim torze odbył się w środę egzamin na licencje żużlowe. Wzięli w nim udział także zawodnicy KM Cross Lublin i trzech z nich przeszło ten test pomyślnie.

Tak więc od 30 września mamy w Lublinie kolejnych żużlowców, bo do Kamila Brzezińskiego i Piotra Stanisławka, którzy już wcześniej zdali egzamin, dołączyli Dawid Flis, Krystian Włodarczyk i Jakub Ryba. - Szkoda, bo mogłoby być tych zawodników więcej, ale Emila Peronia i Macieja Kuromonowa, którzy też podeszli do rzeszowskiego egzaminu dopadł pech - mówi Piotr Więckowski, prezes KM Cross. - Obaj zmieścili się w normie czasowej okrążenia, ale z powodu awarii sprzętu - urwanego łańcucha i dławiącego się silnika musieli ustąpić. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku kilku adeptów lubelskiej szkółki przystąpi do egzaminu na licencję. I dodał: To także sukces Miasta Lublin, bo wsparcia finansowego z jego strony, a także organizacyjnego od MOSiR-u szkółka nie osiągnęłaby takich wyników.

Zadowolony był także trener Robert Jucha. - W wyszkolenie chłopców włożyliśmy dużo wysiłku, ale opłaciło się, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Cieszy fakt, że nasza praca przynosi efekty - podsumował szkoleniowiec.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Więcej o: