Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w jednym. To nie było dobre

W Ustce odbyły się mistrzostwa Polski młodzików i Finał Pucharu Polski w strzelectwie karabinowym i pistoletowym. Reprezentanci Gwardii Zielona Góra zdobyli cztery medale mistrzostw Polski. Jeden z gwardzistów sięgnął po Puchar Polski.

- Dwie duże imprezy w tym samym czasie i w tym samym miejscu okazały się niewypałem i były bardzo męczące dla zawodników i trenerów - przekazał Jerzy Zarzycki, szkoleniowiec strzelców Gwardii. - Strzelnice były źle przygotowane, na czym ucierpiał poziom sportowy zawodów.

W mistrzostwach Polski młodzików zielonogórzanie zdobyli cztery medale, wszystkie w konkurencjach pistoletowych. Tytuł mistrzowski w strzelaniu szybkim wywalczył Marek Ujazdowski, wychowanek trenera Jerzego Wolnika, uzyskał 275 pkt. Pozostałe trzy medale wystrzelali zawodnicy duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak - Jerzy Zarzycki. Złoty medal zdobyła Weronika Trębska w strzelaniu szybkim - 266 pkt. Zielonogórzanka obroniła tytuł wywalczony rok temu. Pozostałe dwa medale - oba brązowe - wystrzelał Jakub Światły w strzelaniu szybkim (266 pkt) i pistolecie szybkostrzelnym (252 pkt). Z pozostałych pistoleciarzy na wyróżnienie zasłużyli: Piotr Kuźnik, czwarty w pistolecie szybkostrzelnym (251 pkt), Ida Kielarska, szósta w strzelaniu szybkim (237 pkt), Michał Mirończyk, szósty w pistolecie szybkostrzelnym (242 pkt) i Gracjan Kopka, siódmy w pistolecie pneumatycznym (264 pkt).

W strzelaniach karabinowych na wyróżnienie zasługują wychowankowie trenera Romana Szmajsa oraz Damiana Komolki - Barbara Modrzyk, piąta w karabinie pneumatycznym (297,7 pkt); również piąty, Jakub Kruk w karabinie sportowym 3x10 (258 pkt), Mikołaj Masłowski, ósmy w karabinie pneumatycznym (285,4 pkt) i także ósmy Marcin Wysocki w karabinie sportowym 3x10.

W klasyfikacji klubowej Gwardia zdobyła 56 pkt (karabin - 10, pistolet - 46) i została sklasyfikowana na drugim miejscu.

W finale Pucharu Polski w konkurencjach karabinowych i pistoletowych startowali najlepsi w Polsce seniorzy i juniorzy. Pod nieobecność najbardziej utytułowanej zawodniczki Gwardii Sylwii Bogackiej, na podium stawali tylko zielonogórscy pistoleciarze. Życiowy start zaliczył Paweł Walania w pistolecie szybkostrzelnym. Junior Gwardii znakomicie strzelał w finale i pokonał wszystkich najlepszych polskich seniorów. Uzyskał 24 trafienia, a drugi Radosław Podgórski z Floty Gdynia miał o trzy trafienia mniej. Bardzo dobrze wypadli również pozostali zielonogórscy juniorzy. Patryk Teicher był piąty w finale (543 pkt i finał 8 trafień), a Robert Zgaiński był ósmy (537 pkt). Świetnie zielonogórzanie strzelali też z pistoletu sportowego. Patryk Sakowski był drugi (572 pkt), Paweł Walania trzeci (568 pkt), Dawid Sakowski czwarty (549 pkt), a Maciej Korcz piąty (545 pkt). W pistolecie dowolnym Patryk Sakowski był szósty (525 pkt w eliminacjach i 103,5 pkt w finale).

Wyniki gwardzistów dały zielonogórskiej ekipie drugie miejsce w klasyfikacji zespołowych mistrzostw Polski. Złoty medal zdobył Zawisza Bydgoszcz. Zielonogórscy karabiniarze uplasowali się na piątym miejscu.

Zawody w Ustce były ostatnią w tym roku imprezą w strzelaniach kulowych. Teraz strzelcy przenoszą się do hal i będą do wiosny rywalizować w strzelaniach pneumatycznych.