Na Pucharze Polski w Gdańsku Pajęczarki na czołowych miejscach

Zawody rangi Pucharu Polski - Polish Cup Fitness & Bodybuillding organizowane przez Aleksandrę Kobielak okazały się owocne dla radomskiej grupy akrobatycznej ?Pajęczarki?. Podopieczne trener Anny Stawczyk wywalczyły w Gdańsku dziesięć medali.

Gimnastyczki z Radomia: Natalia Bednarska, w kategorii do lat 11 oraz o rok starsza Inga Kobyłecka wywalczyły pierwsze miejsca indywidualnie. Z kolei w starszej grupie (do lat 14) Aleksandra Tokarska była trzecia. Kolejne cztery miejsca na podium zawodniczki z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu zdobyły w rywalizacji duetów. W układach dwójkowych do lat 12 wicemistrzyniami imprezy zostały Anna Rejczak, Maria Podsiadła, zaś Lena Kwiecień i Matylda Kosmala zajęły trzecią lokatę. W kategorii wiekowej powyżej 12 lat Anna Lichota i Inga Kobyłecka oraz Olga Jeżmańska i Matylda Kotowicz plasowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Medalową zdobycz na zawodach w Gdańsku dla Pajęczarek uzupełniają gimnastyczki rywalizujące w tzw. małych formacjach. Drużyna w składzie: Anna Lichota, Maja Król, Iga Kwiecień okazały się bezkonkurencyjne. Na drugiej pozycji zawody ukończyły Inga Kobyłecka, Martyna Antos, Aleksandra Tokarska, a na trzeciej Maria Podsiadła, Natalia Bednarska i Maja Starzyńska. Radomianki plasowały się także tuż za podium. W składzie tej formacji wystąpiły Natalia Głowacz, Julia Głowacz oraz Zuzanna Prygiel.