Asseco Resovia zagra w Memoriale Zdzisława Ambroziaka

Zespół Asseco Resovii wystąpi w X Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Memoriał odbędzie się w terminie 16-18 października w Arenie Ursynów w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

X Memoriał Zdzisława Ambroziaka rozegrany zostanie dwa tygodnie przed startem rozgrywek w PlusLidze. To najważniejsza impreza sportowa poprzedzająca inaugurację siatkarskiego sezonu w Polsce. Memoriał odbywa się co roku, by uczcić pamięć Zdzisława Ambroziaka, sportowca i dziennikarza. Organizatorem Memoriału jest Fundacja im. Zdzisława Ambroziaka i Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Oprócz mistrzów Polski, Asseco Resovii, 16-18 października w Arenie Ursynów w Warszawie w X edycji Memoriału Zdzisława Ambroziaka wystąpią PGE Skra Bełchatów, Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska oraz Łuczniczka Bydgoszcz. Bilety można kupić na stronie internetowej: www.ucsir.pl.

Przypomnijmy, że siatkarze Asseco Resovii od miesiąca przygotowują się do nowego sezonu w PlusLidze. Zespół trenuje na razie w mocno okrojonym składzie. Trener Andrzej Kowal ma do dyspozycji tylko siedmiu zawodników pierwszej drużyny: Krzysztofa Ignaczaka, Oliega Achrema, Damiana Wojtasza, Lukasa Tichacka, Dawida Dryję, Łukasza Perłowskiego oraz Dmytro Paszyckiego. W treningach biorą też udział zawodnicy z Młodej Ligi.

Reszta siatkarzy stopniowo będzie dołączać do zajęć. Niebawem wrócić mają Aleksander Śliwka i Thomas Jaeschke. Pozostali zawodnicy do Rzeszowa wrócą po mistrzostwach Europy. A w nich zagra sześciu resoviaków: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Niemiec Jochen Schops, Bułgar Nikołaj Penczew oraz Francuz Julien Lyneel.

W najbliższą sobotę natomiast rzeszowski zespół czeka mecz kontrolny we Lwowie. O godz. 16 Asseco Resovia zmierzy się z Kazhany Barkom Lwów. Trenerem ukraińskiego zespołu jest Jan Such, który w latach siedemdziesiątych czterokrotnie zdobywał z Asseco Resovią mistrzostwo Polski.

Pierwszy mecz w PlusLidze Asseco Resovia rozegra 30 października. W Częstochowie zmierzy się z miejscowym AZS-em.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: