50 drużyn zagra w Małej Lidze Piłki Ręcznej

Aż 50 drużyn zagra w trzech kategoriach wiekowych w XII już edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej organizowanej przez fundację VIVE Serce Dzieciom.

W tegorocznych rozgrywkach zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach: w szkołach podstawowych, w gimnazjach oraz szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej zespołów zgłosiło się w tej drugiej grupie - aż 21. Zaledwie jeden mniej zagra o mistrzostwo wśród podstawówek. Natomiast w najstarszej grupie wystąpi dziewięć drużyn.

Co ciekawe po raz pierwszy w historii Małej Ligi Piłki Ręcznej zagrają dwa zespoły spoza województwa świętokrzyskiego - z Lelowa (woj. śląskie) oraz z Iłży (woj. mazowieckie). - Szkoły te często przyjeżdżają oglądać mecze piłkarzy ręcznych Vive Tauron Kielce i chyba im się spodobało, bo chcą grać w Małej Lidze - mówi Grażyna Jarosz prezes fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Tegoroczny turniej został wybrany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce jako jedna z dwóch imprez w województwie świętokrzyskim promująca Mistrzostwa Europy EURO 2016. Zawodnicy otrzymają ze Związku upominki z logiem Euro, nauczyciele tablice poglądowe do gry, przybyli goście sytuacyjne koszulki z logami EURO 2016 i MLPR.

Inauguracja rozgrywek w czwartek o godz. 9.30 w Masłowie w hali Zespołu Szkół przy ul. Jana Pawła II 1.

W ubiegłym roku Małą Ligę Piłki Ręcznej wygrały: Szkoła Podstawowa nr. 3 ze Staszowa, Gimnazjum Osiek oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego.

Organizatorem rozgrywek Fundacja VIVE Serce Dzieciom. Turniej współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Kielce, PGNiG Obrót Detaliczny, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej i Fundację VIVE Serce Dzieciom.

Patronat nad Małą Ligą objęli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, ZPRP i Vive Tauron Kielce.

Więcej o: