Pogoń Baltica przed prawdziwym sprawdzianem umiejętności. W hicie kolejki zagra z mistrzem

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica w środę zagrają z aktualnym liderem tabeli oraz mistrzem kraju - MKS-em Selgros Lublin.

Szczecinianki w tym sezonie są niepokonane i po pięciu kolejkach mają na koncie cztery zwycięstwa i remis. Rywalki Pogoni legitymują się takim samym dorobkiem punktowym, jednak mają lepszy bilans bramkowy, dlatego przewodzą w ligowej tabeli. Środowy pojedynek wyłonić może samodzielnego lidera.

W ostatniej serii gier zawodniczki Adriana Struzika przywiozły remis z Gdańska. W pojedynku z AZS-em rozegrały jednak dwie bardzo nierówne połowy i gdyby nie pościg w samej końcówce, spotkanie mogło zakończyć się pierwszą porażką. Szczecinianki przez prawie 15 minut drugiej odsłony meczu nie były w stanie rzucić ani jednej bramki. Charakterem wyszarpały jednak punkt i do hitowego starcia przystępują wzmocnione mentalnie.

Rywalki prezentują się w tym sezonie równie dobrze. W pierwszej kolejce zremisowały - z także niepokonanym do tej pory - Startem Elbląg, a potem wygrały kolejne cztery mecze. Zespół ze wschodu Polski napędza przede wszystkim Iwona Niedźwiedź, która jest w ścisłej czołówce najskuteczniejszych zawodniczek całej ligi. W poprzedniej kolejce lublinianki gładko poradziły sobie z KPR-em Jelenia Góra (40:27).

Mimo środy, szczecińska Azoty Arena ma być wypełniona kibicami. Klub przygotował bowiem atrakcyjną kampanię biletową. Kupując dwie wejściówki płaci się tylko za jedną. Dodatkowo spotkanie z perspektywy trybun ma oglądać gość specjalny - gwiazda MMA, Michał Materla.

Początek meczu o godz. 18.