Dwie drużyny młodzików Czarnych w rozgrywkach na Mazowszu

W Warszawie odbył się turniej kwalifikacyjny, po którym poznaliśmy uczestników siatkarskich lig na Mazowszu w kategorii młodzików. Już wiadomo, że adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? zagrają w I i III lidze.

- Do rywalizacji przystąpiło 24 zespoły z całego Mazowsza. Po raz pierwszy w historii wystawiliśmy dwie ekipy młodzików. Pierwszy zespół, który prowadzi trener Krzysztof Jaskulski zdobył prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej na Mazowszu. Z kolei nasza druga drużyna, złożona z o rok młodszych zawodników zagra w III lidze - poinformował Arkadiusz Sawiczyński, który w tym sezonie pracuje z jedną z grup Czarnych w tej kategorii wiekowej.

W hali na warszawskiej Białołęce pierwszy zespół radomskiego klubu wygrał wszystkie spotkania i obok pięciu innych drużyn powalczy w I lidze. Zmagania ligowe toczyć się będą systemem turniejowym. Premierowe zawody, już po podziale na poziomy rozgrywkowe (od I do IV ligi) odbędą się w dniach 17 - 18 października. Zgodnie z regulaminem po każdym turnieju po dwa najlepsze kluby, z lig od II do IV awansują o klasę wyżej. To samo dotyczy spadków, bo dwa najsłabsze na kolejny turniej pojadą grać już na niższym szczeblu.

- Jeśli chodzi o nasz drugi zespół, to celem nadrzędnym jest zdobywanie doświadczenia. Są to młodsi gracze, a w tej kategorii widać różnicę wiekową. Generalnie cieszymy się, że mamy szeroką grupę adeptów - dodał trener Sawiczyński.

Więcej o: