W Karolinie międzynarodowo. Ściganie było ostre

Na torze Karolin rozegrano V rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 80 zawodników i zawodniczek z kraju, a także z Białorusi i Ukrainy.

W przeddzień imprezy lało jak z cebra, co sprawiło, że warunki były trudne, ale nie odstraszyło to uczestników. Motocrossowcy to twardy naród i znawcy tematu mówią, że dla nich im ciężej tym lepiej.

W najpoważniejszej klasie, czyli Open A po równej jeździe w obu wyścigach wygrał Kamil Osieleniec z KM Cross Lublin, drugą lokatę wywalczył Dymitr Czernow (Ukraina), a trzeci był Aleksander Sazanawiec z Białorusi. Największym pechowcem tej klasy okazał się Dominik Małecki z KM Cross. W pierwszym wyścigu długo prowadził, ale przez defekt motocykla nie ukończył biegu. Z kolei w drugim tuż po starcie miał groźnie wyglądającą kolizję z innym zawodnikiem i musiał zjechać do parku maszyn. - Kamil wykorzystał swoją szansę, czyli pecha Dominika Małeckiego, a także absencję z powodu kontuzji Maćka Więckowskiego i Karola Kędzierskiego. Widać też, że starty w Niemczech w ADAC wiele tego zawodnika nauczyły - podsumował Piotr Więckowski, prezes KM Cross, który sam startował w klasie Weteran.

Można powiedzieć, że niepowodzenie Dominika Małeckiego pomścił jego młodszy brat Wiktor, który zwyciężył klasie MX85. Drugie miejsce zajął inny lublinianin Arkadiusz Pryk, a trzecie zawodnik z Ukrainy Dymitr Cap. W klasie Open B dwie pierwsze lokaty wywalczyli zawodnicy z Ukrainy. Wygrał Wadim Gradyski, drugi był Stanisław Ogorodnik, a trzeci Arkadiusz Małyska. Z kolei w najmniejszej klasie Mini zwyciężył Białorusin Artur Stiepanczuk, przed Michałem Psiukiem i Jakubem Głąbem. Klasę Open C także wygrał reprezentant Białorusi Aleksander Stiepanczuk, ojciec zwycięzcy klasy Mini. Natomiast Klasę Weteranów wygrał Lesław Oczoś z Raptora Rzeszów, a klasę Kobiet Eliza Kubera (KM Cross). Ostatnia runda MML odbędzie się 18 października 2015 r. na torze Cegielnia Wierzchowina.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU