Były kierownik drużyny Lecha Poznań Dariusz Motała menedżerem klubu w I lidze

Były piłkarz Lecha Poznań Jerzy Brzęczek został nowym trenerem GKS Katowice. Na menedżera śląskiego klubu wybrano Dariusza Motałę, który przez cztery lata był kierownikiem zespołu Lecha Poznań.

Jerzy Brzęczek zastąpił zwolnionego niedawno Piotra Piekarczyka. Nowemu szkoleniowcowi GKS Katowice będzie pomagał jako drugi trener Tomasz Mazurkiewicz, były napastnik Olimpii Poznań i Warty Poznań.

Dariusz Motała został przedstawiony jako nowy menedżer klubu. Tę funkcję pełnił dotychczas Grzegorz Proksa (formalnie pełnił funkcję dyrektora sportowego).

Katowicki klub tak przedstawia Dariusza Motałę: "Ukończył studia z zakresu zarządzania i komunikacji zasobami ludzkimi na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2005-2011 pracował jako dziennikarz i wydawca w redakcji sportowej Canal+. Przez ostatnie cztery lata pełnił obowiązki menedżera pierwszej drużyny Lecha Poznań. W tym czasie poznański klub zdobył mistrzostwo Polski (2015 r.), a także dwukrotnie sięgał po wicemistrzostwo kraju (2013 i 2014 r.).

Dariusz Motała odbył staże menedżerskie w angielskich klubach Leicester, Derby County, Brighton, a także w szwajcarskim FC Basel i niemieckiej Herthcie Berlin. Od teraz będzie pełnił funkcję menedżera piłki nożnej w GKS-ie Katowice".

Śląski zespół bardzo źle rozpoczął sezon. Po dziesięciu kolejkach ma dziesięć punktów i zajmuje miejsce barażowe w I lidze. Klub ma ambicje powrotu do ekstraklasy najpóźniej w 2017 roku.

Więcej o: