Napastnik Zawiszy na czele klasyfikacji strzelców

Szymon Lewicki z siedmioma zdobytymi bramkami prowadzi w rankingu snajperów I ligi - wspólnie z Arkadiuszem Aleksandrem i Januszem Surdykowskim.

- Udał się nam ten transfer. Wyciągnęliśmy chłopaka z II ligi i strzela dużo bramek - chwali Lewickiego właściciel Zawiszy Radosław Osuch.

27-letni napastnik bydgoskiego klubu jest wychowankiem Marymontu Warszawa. Grał w klubach z miast podstołecznych, m.in. Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Dolcanie Ząbki i Legionovii.

W poprzednim sezonie w II lidze strzelił 14 bramek. Teraz w 10 meczach ma już siedem, a licząc spotkania w Pucharze Polski, zaliczył dziewięć trafień.

Tyle samo goli mają jeszcze Aleksander (Sandcja) i Surdykowski (Bytovia). Kolejnym z piłkarzy Zawiszy na liście najlepszych strzelców I ligi jest Kamil Drygas - 5 goli. Tyle samo bramek co kapitan Zawiszy strzelił również Daniel Gołębiewski z Dolcanu.

Bydgoska drużyna strzeliła w 10 meczach 23 bramki. Ze średnią 2.3 gola na mecz jest najskuteczniejszym zespołem I ligi. 20 bramek zdobyła Sandecja.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: