Z prasy: Bogusław Cupiał niedługo sprzeda Wisłę Kraków. "Klamka zapadła"

PRZEGLĄD PRASY. "Gazeta Krakowska" donosi, że piłkarska Wisła może zmienić właściciela nawet za kilka tygodni.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Trwają rozmowy między Bogusławem Cupiałem, obecnym właścicielem, a Towarzystwem Sportowym "Wisła", które aktualnie prowadzi kilka innych sekcji, m.in. koszykarską. "Negocjacje wkraczają już w decydującą fazę. Można nawet zaryzykować tezę, że >>klamka zapadła<<, a piłkarska spółka zostanie przejęta przez TS Wisła w najbliższych tygodniach. Wystaryczy nadmienić, że negocjacje są już na takim etapie, że pozostaje sprawdzenie dokumentów, by ustalić, w jakim dokładnie stanie jest piłkarska spółka" - czytamy w poniedziałkowej "Gazecie Krakowskiej".

Nie wiadomo dokładnie, jak TS poradziłby sobie z finansowaniem piłkarskiej spółki, która jest pogrążona w długach. "GK" informuje, że nowi właściciele rozważają podzielenie się akcjami z zagranicznym inwestorem. Oddanie pakietu większościowego nie wchodziłoby już jednak w grę.

Cupiał i jego Tele-Fonika sponsorują Wisłę od 1997 roku. Dzięki jego pieniądzom drużyna z Reymonta odnosiła największe sukcesy w historii - dominowała w lidze, zdobyła m.in. osiem tytułów mistrza Polski, w Pucharze UEFA wygrywała m.in. z AC Parma czy Schalke 04. Ale nigdy nie spełniło się największe marzenie właściciela. Był nim awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Więcej w "Gazecie Krakowskiej"

Więcej o: