Mocny początek młodzieży Vive Tauron w drugiej lidze szczypiornistów

Aż szesnastobramkowe zwycięstwo rezerw kieleckiego Vive w świętokrzyskich derbach na inaugurację sezonu 2015/16 w drugiej lidze piłkarzy ręcznych.

Jeszcze w 22 minucie spotkania w hali przy ulicy Krakowskiej trzy gole w zapasie mieli jednak goście z Sandomierza (14:11). Końcówka pierwszej połowy przegrana 1:8 podłamała ich na tyle, że po przerwie zupełnie nie podjęli walki z rywalami.

Niemal dokładnie w tym samym momencie gry zakończyły się emocje w innej kieleckiej hali. W 21 minucie szczypiorniści Politechniki po raz ostatni remisowali z faworyzowanym Grunwaldem (9:9). Po kwadransie gry w drugiej odsłonie przewaga przyjezdnych była już jednak ogromna (12:20).

Trzeci reprezentant Kielc w tej klasie rozgrywkowej, AZS UJK swój debiutancki sezon w tej klasie rozgrywkowej rozpoczął od wyjazdowej wygranej w Biłgoraju.