Trzy gole w siatce Stomilu. Oceniamy Zawiszę [SONDAŻ]

To był najlepszy, obok zwycięstwa z Miedzią 4:1, mecz bydgoszczan w tym sezonie. Oceny muszą być wysokie. Liderem zespołu był napastnik, Szymon Lewicki.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Zawisza pokonał Stomil 3:0. A oto nasze oceny (w skali od 1 do 10)

Łukasz Sapela - 6

Nie miał praktycznie nic groźnego do wyłapania.Kiedy rywal miał dobre okazje, pudłował.

Krzysztof Nykiel - 7

Plus za piękne dośrodkowanie przy pierwszym golu Lewickiego. Dokładnie i bez niepotrzebnych strat na własnej połowie.

Piotr Stawarczyk - 7

Udana gra byłego obrońcy Ruchu. Dłuższa przerwa dobrze mu zrobiła. Był też groźny przy stałych fragmentach gry pod bramką Stomilu.

Tomasz Wełnicki - 7

Zapewnił ze Stawarczykiem spokój na środku obrony. Defensywa Zawiszy nie straciła gola drugi raz w sezonie.

Blażo Igumanović - 7

Pewny punkt obrony, jak pozostali gracze bydgoskiej drużyny. Dodatkowo dobre centry z rzutów rożnych, po jednym z nich Stawarczyk mógł zdobyć gola.

Maciej Kona - 7

Z meczu na mecz dojrzewa piłkarsko. Pracowity jak mrówka, dobrze wybiera rozwiązania na boisku także w grze ofensywnej.

Kamil Drygas - 7

Kapitan zespołu nie zszedł poniżej wysokiego poziomu. Stwarzał przewagę w środkowej części boiska przy konstruowaniu akcji ofensywnych.

Jakub Łukowski - 6

Zaczynał na prawej stronie, a ciągle mówi, że najlepiej gra mu się na lewym skrzydle. To było widać, szczególnie w pierwszej połowie. Odkuł się asystą przy golu Patejuka.

Mica - 7

Kolejny, dobry mecz Portugalczyka, który wspólnie z Drygasem ma liderować w środku pola. Wykonał w niedzielę to zadanie.

Sylwester Patejuk - 7

Wraca do ekstraklasowej formy. Pięknie strzelił z woleja na 2:0.

Szymon Lewicki - 8

Plus za dwa gole. Napastnik ściągnięty z II ligi udowadnia, że nie trzeba było transferu z zagranicy na tę pozycję.