Smocze łodzie z Warszawy bezkonkurencyjne na jeziorze Krzywym

Wszystkie cztery wyścigi rozegrane podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Smoczych Łodzi zakończyły się zwycięstwem reprezentantów Spójni Warszawa. - Przyjechali do nas w bardzo mocnym składzie - mówi Andrzej Kamiński, trener olsztyńskiej osady.

Już po raz jedenasty na jeziorze Krzywym rywalizowały najlepsze osady z całej Polski. W programie zawodów przewidziano cztery wyścigi: w klasie open na 100 i 1000 m, mixtcie na 1000 m oraz wyścig kobiet na dystansie 100 m. - W zawodach wzięło udział ponad 400 uczestników - mówi Jerzy Gąska, prezes Olsztyńskiego Klubu Smoka.

Oprócz gospodarzy imprezy oraz zawodników warszawskiej Spójni, do zmagań przystąpiły osady z Iławy, Chełmna oraz Gdańska. Na wszystkich dystansach najlepsi okazali się reprezentanci ze stolicy kraju, którzy zdeklasowali swoich rywali. - Przyjechali do nas w bardzo mocnym składzie - zaznacza Andrzej Kamiński, trener olsztynian. - Ich zwycięstwo nie jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ od lat wygrywają praktycznie wszystkie zawody w Polsce.

Z kolei osada Olsztyńskiego Klubu Smoka w jednym z wyścigów na 1000 m zajęła ostatnie miejsce. - W naszej załodze brakowało kilku zawodników - mówi wprost Kamiński. - Nie zamierzam ukrywać, że mamy z tym problemy. W innych zespołach w łodzi zasiadało 20 osób, a u nas tylko 16. Nie mieliśmy szansy aby powalczyć z tymi najlepszymi.

Ale to właśnie ten wyścig w sobotę okazał się najbardziej widowiskowy. - Chcieliśmy zaciekawić ludzi - podkreśla trener OKSmoka. -Podczas rywalizacji nie uniknęliśmy lekkich przepychanek czy tarcia łódka w łódkę. Na szczęście obyło się bez poważniejszych konsekwencji.

Olsztynianie okazję do zrehabilitowania się będą mieli już 3 października, kiedy to wezmą udział w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Malborku. - Mam nadzieję, że na te zawody pojedziemy już w pełnym składzie - kończy Andrzej Kamiński.

Wyniki XI Ogólnopolskiego Festiwalu Smoczych Łodzi:

Wyścig Sport Open 1000 metrów:

1. Spójnia Warszawa,

2. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej,

3. Przygoda Gdańsk,

4. Olsztyński Klub Smoka.

Wyścig Sport Open 100 metrów (załogi 10-osobowe):

1. Spójnia Warszawa,

2. Przygoda Gdańsk,

3. Chełmno.

Wyścig Mixt Sport Open 1000 metrów:

1. Spójnia Warszawa,

2. Drakens Iława,

3. Przygoda Gdańsk.

Wyścig kobiet 100 metrów (załogi 10-osobowe):

1. Spójnia Warszawa,

2. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej,

3. Drakens Iława.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: