Trzy złote medale młodych lekkoatletów w mistrzostwach Polski

Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój wygrał biegi na 100 i 300 m podczas mistrzostw Polski młodzików w Radomiu, będących równocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Złoty medal zdobył również Jan Działowski z KKL Kielce w skoku o tyczce.

Mateusz Wróbel w sobotę pewnie wygrał finał 100 m w czasie 11,48 s, wyprzedzając o 0,20 s drugiego na mecie Artura Łęczyckiego (UKS 19 Bojary Białystok). Podczas biegu wiał przeciwny wiatr o sile 2,4 m/s. W uzyskaniu lepszych wyników młodym sprinterom przeszkadzała deszczowa pogoda.

Jeszcze bardziej dawała się we znaki tyczkarzom. Poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,40 m pokonało tylko dwóch Janów - 14-letni kielczanin Działowski oraz rok starszy Domino z AZS-AWF Warszawa. Obydwaj zrezygnowali ze skakania na 3,50 m i ex aequo sklasyfikowani zostali na pierwszym miejscu.

W niedzielę, już przy lepszej pogodzie, Mateusz Wróbel zdecydowanie wygrał bieg na 300 m z czasem 35,56 s. Jego koleżanka klubowa Patrycja Banaś na tym samym dystansie wśród młodziczek była szósta z rekordem życiowym 41,18 s. W sobotę na 100 m sprinterka Słoneczka uplasowała się na czwartej pozycji, uzyskując w finale czas 12,95 s (w eliminacjach miała 12,87 s).

Nie udało się zdobyć medalu tyczkarkom KKL. Najlepsza z nich Katarzyna Białogońska z rezultatem 3,10 m zajęła siódme miejsce. Patrycja Krawiecka, która po raz pierwszy w karierze skoczyła 3 m, sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji.