"Ruda" walczyła doskonale. Ze Śląska przywiozła srebro

Adriana "Ruda" Marczewska - zawodniczka SKF Boksing Zielona Góra - zdobyła w Gliwicach srebrny medal 10. Międzynarodowych Mistrzostw Śląska kobiet w boksie.

W imprezie wystartowało 130 zawodniczek z 12 krajów. Do rywalizacji stanęły czołowe zawodniczki światowa boksu kobiecego, m.in. medalistki Europejskich Igrzysk Olimpijskich z Baku.

- Nasza zawodniczka spisała się doskonale, zdobyła srebrny medal po dwóch wysokich wygranych nad reprezentantkami Węgier i Niemiec - przekazał Bogumił Połoński, prezes i trener SKF Boksing. - Adriana dopiero w walce finałowej przegrała na punkty z bardzo doświadczoną fighterką ze Szwecji. Start w Gliwicach dla naszej młodej zawodniczki to pierwsze zawody tak wysokiej rangi, a osiągnięty wynik potwierdza jej talent i predyspozycje sportowe, które kształtuje dopiero niewiele ponad dwa lata. Walka z bardzo solidną Szwedką była siódmą turniejową walką w życiu Adriany Marczewskiej.

W czasie imprezy w Gliwicach odbył się szkoleniowy obóz dla zawodniczek Polskiej Kadry Narodowej w Boksie, w którym uczestniczyła inna reprezentantka SKF Boksing Kinga Szlachcic. - Nasza zawodniczka została członkinią kadry narodowej rok temu, po zdobyciu młodzieżowego mistrzostwa Polski - mówił Bogumił Połoński. - Obóz był dla Kingi okazją do sparingów z czołowymi zawodniczkami krajowymi, ale również zagranicznymi.

Kinga Szlachcic nie wzięła udział w Mistrzostwach Śląska z powodu tzw. karencji czasowej, jaką musi odbyć przed startami międzynarodowymi w boksie po zakończeniu kariery w kick-boksingu. - Wymóg ten jest rygorystycznie przestrzegany przez Światową Organizację Boksu Olimpijskiego AIBA. Kinga rywalizuje w olimpijskiej kategorii wagowej 60 kg, a jej forma i rosnący poziom sportowy predysponują ją do rywalizacji o nominację do Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro - wyjaśnia Bogumił Połoński. - Obecnie czekamy na decyzję AIBA w sprawie karencji Kingi Szlachcic, która ma zapaść w najbliższym czasie.

Obie zawodniczki za kilka dni wezmą udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Grudziądzu.