Drugie miejsce King Wilków Morskich na turnieju we Włocławku

Koszykarze King Wilków Morskich Szczecin wracają z turnieju Kasztelan Basketball Cup 2015 ze srebrnymi medalami.

W towarzyskich zmaganiach udział wzięły cztery drużyny. Poza szczecinianami do boju stanęli gospodarze - Anwil Włocławek, a także Energa Czarni Słupsk i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

W półfinale los skojarzył King Wilki z drużyną ze Słupska. Przez trzy kwarty mecz był bardzo wyrównany, ale w ostatniej odsłonie znacznie lepsi okazali się koszykarze Marka Łukomskiego, którzy wygrali 91:76. Bardzo dobre zawody w barwach Wilków Morskich rozegrali Frank Gaines i C.J. Aiken, którzy razem zdobyli 33 punkty.

W drugim półfinale Anwil pokonał Stal 77:71, i to właśnie z gospodarzami szczecinianie spotkali się w finale.

Pierwsze dwie kwarty były zdecydowanie na korzyść Wilków Morskich, ale koszykarze Anwilu przebudzili się w drugiej połowie meczu i trzecią kwartę wygrali aż 22:7. To wystarczyło, aby zwyciężyć 73:64 i wygrać cały turniej.

W szczecińskim zespole tym razem najlepiej zaprezentowali się Michał Nowakowski i Korie Lucious, którzy rzucili 29 punktów.

W meczu o trzecie miejsce Czarni pokonali Stal 79:74.