37. PZU Maraton Warszawski. Podium dla Kenijczyków. Polka trzecia wśród kobiet

Zwycięzcą 37. PZU Maratonu Warszawskiego został Omullo Ezekiel. Kenijczyk dystans 42 km 195 m pokonał w 02:09:19. Na podium stanęli także jego rodacy - Victor Kipchirchir i Johnstone K. Mayio. Trzecią najszybszą kobietą została Izabela Trzaskalska z czasem 02:35:33.

37. PZU Maraton Warszawski ruszył w niedzielę o 9.00. Na jego starcie oraz na imprezach towarzyszących (sztafeta maratońska, bieg na 5 kilometrów) stanęło kilka tysięcy uczestników i uczestniczek.

Wyścig nie przyniósł niespodzianek. Kilka minut po 11 na mecie pojawił się Omullo Ezekiel, który z czasem 02:09:19 został zwycięzcą 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator Victor Kipchirchir, który dystans 42 kilometrów 195 metrów przebiegł w 02:10:45. Na trzecim miejscu znalazł się Johnstone K. Mayio, który trasę pokonał w 02:10:58. W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków: Dariusz Nożyński z czasem 02:25:13 oraz Bartosz Olszewski z czasem 02:25:55.

Najszybszą kobietą Najszybszą kobietą 37. PZU Maratonu Warszawskiego została Kenijka Ruth Wanjiru, która pokonała dystans w czasie 02:29:39. Drugą kobietą na mecie była Lilia Fiskowicz (Mołdawia) z czasem 02:35:12, trzecia wbiegła natomiast Polka - Izabela Trzaskalska z czasem 02:35:33.

Zarówno pierwszy mężczyzna, jak i pierwsza kobieta osiągnęli drugie wyniki w historii trasy Maratonu Warszawskiego.