FC Basel pewnie wygrywa w lidze. Rywal Lecha Poznań w świetnej formie - 9 zwycięstw w 10 meczach! [WIDEO]

Piłkarze FC Basel pokonali FC Lugano 3:1 w meczu 10. kolejki ligi szwajcarskiej. To dziewiąte zwycięstwo rywali Lecha Poznań w dziesięciu dotychczasowych meczach ligowych.

Dwa gole dla mistrzów Szwajcarii strzelił Luca Zuffi, a jedno trafienie dołożył Islandczyk Birkir Bjarnason, który dopiero kilka minut wcześniej wszedł na boisko. Rywali stać było jedynie na gola honorowego, którego w ostatniej minucie meczu zdobył Antonini Eulina. W zespole z Bazylei nie zagrał kapitan Matias Delgado. Argentyńczyk jest kontuzjowany i jego występ przeciwko Lechowi w czwartek stoi pod znakiem zapytania .

FC Basel pewnie prowadzi w tabeli ligi szwajcarskiej. Ma aż sześć punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Grasshoper Zurych i dwanaście (!) nad trzecim zespołem w tabeli - Young Boys Berno. Rywale "Kolejorza" wygrali dziewięć z dziesięciu dotychczasowych meczów ligowych. Zanotowali tylko jedną porażkę. Dla porównania - Lech w dziesięciu spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo.

Mecz Lecha Poznań z FC Basel w fazie grupowej Ligi Europejskiej w czwartek o godz. 19 w Bazylei.