Zwycięstwo piłkarzy Wisły. Nafciarze liderem

Pierwszoligowi futboliści Wisły Płock szczęśliwie wygrali na własnym boisku 2:1 (1:0) z mocną w tym sezonie ekipą z Bytowa. Płocczanie wyszli na pierwsze miejsce w tabeli, ale część drużyn dokończy kolejkę w niedzielę.

W meczu 10. kolejki zajmujący czwarte miejsce nafciarze podejmowali piąty w stawce zespół Drutex-Bytovii Bytów. Kilkuset kibiców mocno wierzyło, że w sobotni wieczór gospodarze pokażą, że porażka w poprzedniej kolejce z ostatnim w tabeli Rozwojem Katowice była przypadkiem.

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka zaatakowali od początku, już w 3. minucie do siatki trafił Wojciech Łuczak, ale radość kibiców trwała tylko chwilę, bo sędzia odgwizdał spalonego.

Po kwadransie gry to goście mogli prowadzić, bo sam na sam z bramkarzem Wisły Sewerynem Kiełpinem był Daniel Mąka. Nafciarz obronił strzał z bliska, pokazując klasę. W 26. minucie widzowie szaleli z radości, bo po pięknej, zespołowej akcji bramkę zdobył Arkadiusz Reca. Idealnie dograł mu na 6.-7. metr Damian Piotrowski.

Pierwsza połowa była więc dla Wisły, ale w drugiej części gry Bytovia przycisnęła. Goście mieli kilka świetnych okazji, ale doskonale spisywał się Kiełpin. Niestety, nie miał szans w 75. minucie, gdy strzałem z bliska pokonał go Mateusz Klichowicz.

Nafciarze rozpoczęli grę od środka, przeprowadzili akcję prawą stroną, a po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka do siatki trafił głową Mikołaj Lebedyński!

To wyraźnie podłamało gości, nie mieli oni już tak dobrych akcji jak na początku drugiej połowy i Wisła wygrała ten bardzo trudny mecz 2:1.

- Jestem zły i zawiedziony wynikiem, bo w drugiej połowie graliśmy bardzo dobrze - mówił po meczu trener Bytovii Tomasz Kafarski. - Błyskawiczna bramka Wisły na 2:1 sprawiła, że zrobiło się nerwowo. Szkoda, bo byliśmy w stanie wywieźć z Płocka remis.

Klasę rywala podkreślał szkoleniowiec zespołu z Płocka. - Rywale do tej pory nie przegrali na wyjeździe - mówił Marcin Kaczmarek. - Cieszy zwycięstwo z bardzo dobrze zorganizowanym zespołem, który moim zdaniem będzie odgrywał znaczącą rolę w lidze.

W sobotę Wisła wyszła na pierwsze miejsce w tabeli, ma 18 punktów. W niedzielę Zawisza Bydgoszcz (ma 15 punktów) zagra ze Stomilem (17), a Wigry Suwałki - z Dolcanem Ząbki (16 punktów).

W 11. kolejce Wisła zagra w Olsztynie ze Stomilem. Mecz zaplanowano na niedzielę 4 października o godz. 12.45.

Wisła Płock - Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (1:0)

Bramki: Wisła - Arkadiusz Reca (26.), Mikołaj Lebedyński (76.); Bytovia - Mateusz Klichowicz (75.)

Wisła: Seweryn Kiełpin Ż - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Marko Radić, Damian Piotrowski (61. Jakub Bąk Ż), Wojciech Łuczak (81. Piotr Wlazło), Piotr Mroziński, Dimitar Iliev, Arkadiusz Reca (77. Patryk Stępiński), Mikołaj Lebedyński Ż

Bytovia: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk Ż, Radosław Jasiński (83. Adrian Chomiuk), Daniel Mąka (46. Janusz Surdykowski), Wojciech Wilczyński Ż, Bartłomiej Poczobut, Paweł Lisowski (87. Robert Mandrysz), Dawid Kort, Artur Formela, Mateusz Klichowicz