Tego złota Bartek z Adrianem nie mieli w kolekcji. Nie dali rywalom szans [ZDJĘCIA]

- Fajne zakończenie, znakomitego sezonu. Wypada tylko życzyć sobie, aby następne nie były gorsze, a ze Stalą powalczymy o powrót do play-off - powiedział Bartosz Zmarzlik, który razem z Adrianem Cyferem i Rafałem Karczmarzem wywalczyli dla Gorzowa Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Par Klubowych.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Zawody zaczęły się od zdecydowanego zwycięstwa stalowców nad drugim garniturem Unii Tarnów (pierwszy został w domu, aby przygotować się do niedzielnej ligi o brąz), a po chwili chęć zdobycia jednego z medali MMPPK zasygnalizowali młodzi rybniczanie, którzy trochę nieoczekiwanie pokonali duet KS Toruń. Zdecydowanie wygrał Kacper Woryna, a za nim przyjechał do mety Paweł Przedpełski.

Dalej mieliśmy schody, a właściwie kilka wypadków z rzędu, niektóre naprawdę groźne. Kraksy wydłużyły zawody do aż trzech godzin. Najpierw na drugim wirażu prosto pod koła kolegi z pary upadł Dominik Kubera z Unii Leszno. Jakimś cudem i jemu i Danielowi Kaczmarkowi nic się nie stało. W 4. wyścigu Alex Zgardziński zjeżdżał do parkingu w karetce i zaraz potem na badania do szpitala. Również na drugim łuku popełnił błąd, zahaczył o tylne koło motocykla Krystiana Pieszczka i runął na tor.

W drugim starcie gospodarzy, w pierwszym wirażu nie starczyło miejsca dla wyjeżdżającego spod taśmy z czwartego pola Kamila Wieczorka i rybniczanin wylądował pod bandą. Powtórka była popisem duetu Stali. Adrian Cyfer i Bartek Zmarzlik mijali linię mety na jednym kole, daleko przed rywalami. 7. wyścig znów był rozgrywany na raty. Tym razem nieprzyjemna kraksa na wyjeździe z pierwszego łuku. Dwóch rywali, przez swoją nieskoordynowaną jazdę, kładzie na tor Norbert Krakowiak, a wykluczony jest Oskar Ajtner-Gollob. Dlaczego?

Po godzinie zawodów wszystkie ekipy miały przejechane po dwa wyścigi. Prowadzili gorzowianie - komplet 10 pkt, a za nimi Leszno i Zielona Góra po 7 pkt.

Po kolejnym upadku wycofał się z turnieju Wieczorek, a Rybnik ostatecznie spadł na przedostatnie miejsce. Skutecznie do walki o medal włączyli się leszczynianie, gdy z rezerwy zaczął ich mocno wspomagać Bartosz Smektała. Po 21. wyścigach zawodnicy Unii Leszno i Falubazu Zielona Góra zgromadzili po 21 pkt. W dodatkowym starcie o srebro leszczynianin Daniel Kaczmarek pokonał Krystiana Pieszczka.

Stalowcy szybko uciekli wszystkim i w końcówce dwie szanse dostał najmłodszy w gorzowskiej ekipie Rafał Karczmarz. W 16. wyścigu popisał się udaną akcją na dystansie - minął Ajtnera-Golloba. - Fajnie, że jeszcze raz mogliśmy sprawić radość naszym fanom, których dziś przyszło dla nas naprawdę sporo - powiedział niepokonany przez rywali w finale MMPPK Bartek Zmarzlik. - Mam nadzieję, że w następnych latach razem z Adrianem i Rafałem przywieziemy dla Stali jeszcze sporo cennych sukcesów, także już jako seniorzy. Akurat złota, ani nawet żadnego krążka w juniorskich parach nie mieliśmy i trzeba było to naprawić. Pamiętam, że ostatni raz wygrywał w 2010 roku mój starszy brat Paweł z Łukaszem Cyranem i Adrianem Szewczykowskim. Dla mnie to jeszcze nie koniec poważnego ścigania. W październiku czeka jeszcze jedna ciekawa wyprawa do dalekiej Australii, będziemy tam z polską kadrą bronić złota w młodzieżowej światowej drużynówce.

WYŚCIGI STALOWCÓW W FINALE MMPPK 2015:

Stal - Unia Tarnów 5:1: Zmarzlik, Cyfer, Rolnicki, Budzyń.

Stal - ROW Rybnik 5:1: Cyfer, Zmarzlik, Woryna, Wieczorek.

Stal - KS Toruń 5:1: Zmarzlik, Cyfer, Przedpełski, Fajfer.

Stal - Unia Leszno 5:1: Zmarzlik, Cyfer, Smektała, Kubera.

Stal - Ostrovia Ostrów 5:1: Zmarzlik, Karczmarz, Ajtner-Gollob.

Stal - Falubaz Zielona Góra 2:4: Pieszczek, Cyfer, Burzyński, Karczmarz.

WYNIKI FINAŁU MMPPK 2015:

1. Stal Gorzów - 27 pkt: Bartosz Zmarzlik 14+1 (3,2,3,3,3,-), Adrian Cyfer 11+3 (2,3,2,2,-,2), Rafał Karczmarz 2+1 (2,0).

2. Unia Leszno - 21+3 pkt: Dominik Kubera 2+1 (w,2,-,0,-,-), Daniel Kaczmarek 13 (2,3,2,-,3,3)+3, Bartosz Smektała 6+3 (1,1,2,2).

3. Falubaz Zielona Góra - 21+2 pkt: Krystian Pieszczek 16 (2,3,3,2,3,3)+2, Alex Zgardziński 0 (w,-,-,-,-,-), Mateusz Burzyński 5+1 (2,0,1,1,1).

4. KS Toruń - 16 pkt: Paweł Przedpełski 13 (2,1,1,3,3,3), Oskar Fajfer 3+1 (d,d,0,-,1,2), Marcin Kościelski 0 (0).

5. Unia Tarnów - 15 pkt: Patryk Rolnicki 13 (1,3,3,3,1,2), Eryk Budzyń 2 (t,1,1,0,0,0).

6. ROW Rybnik - 13 pkt: Kacper Woryna 12 (3,1,2,3,2,1), Kamil Wieczorek 1 (1,0,w,u/-,-,-).

7. Ostrovia Ostrów - 11 pkt: Oskar Ajtner-Gollob 9 (3,w,2,2,1,1), Norbert Krakowiak 2+1 (1,d,1,w,-,-).

Więcej o: