Nesta Mires z pierwszym zwycięstwem w PHL. Kalinowski bohaterem

Toruńscy hokeiści wygrali z Naprzodem Janów.

Zawodnicy trenera Olega Małaszkiewicza po dogrywce zwyciężyli w istotnym dla układu tabeli PHL meczu. Po 23 minutach przegrywali 2:0, w toku spotkania musieli dwukrotnie "gonić" wynik, co ostatecznie im się udało. Dwie kluczowe bramki zdobył Michał Kalinowski. 22-latek trafił w 59 i 62 minucie meczu.

Torunianie zostają na południu kraju, gdzie rozegrają jeszcze dwa spotkania. W niedzielę zmierzą się z Polonią Bytom, a we wtorek z Zagłębiem Sosnowiec.

Naprzód Janów - Nesta Mires Toruń 3:4d. (1:0,1:2,1:1,d.0:1)

Bramki: 1:0 Kurz (07:24, 5/4), 2:0 Holy (23:00), 2:1 Zacharanka (28:43, 5/3), 2:2 Kukuszkin (33:04, 5/4), 3:2 Indra (48:28, 5/4), 3:3 Kalinowski (59:08), 3:4 Kalinowski (61:59)

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Marcin Młynarski i Tomasz Przyborowski (liniowi)