Śląsk - Piast. Patrik Mraz: Z Wrocławia wywiozłem dobre wspomnienia

Patrik Mraz do Polski trafił wiosną 2012 roku. Ze Śląskiem Wrocław zdobył mistrzostwo Polski, a teraz gra w Piaście Gliwice. W piątkowym meczu obu drużyn Słowak został bohaterem - zaliczył dwie asysty, a gliwiczanie zwyciężyli w stolicy Dolnego Śląska 2:1.

- Nie wiem, czy nasza wygrana była taka pewna. Śląsk wyrównał i mecz zrobił się ciężki. Po raz kolejny pokazaliśmy jednak, że umiemy grać w piłkę. Cieszymy się ze zwycięstwa, chociaż do przerwy mogliśmy strzelić przynajmniej jednego gola więcej, który dałby nam spokój. Powinniśmy być skuteczniejsi - podsumował piątkowy mecz Mraz.

Lewy obrońca Piasta we Wrocławiu grał już przeciwko Śląskowi w barwach Górnika Łęczna. - Kiedy wróciłem tu po raz pierwszy, czułem, że ten mecz jest dla mnie szczególny. Teraz jednak spotkania ze Śląskiem są dla mnie jak wszystkie inne - dodał. - Mam bardzo miłe wspomnienia związane z Wrocławiem. W końcu zdobyliśmy ze Śląskiem tytuł mistrzów Polski, a takich sukcesów się nie zapomina - stwierdził Słowak.

Podobnie jak trener Radoslav Latal Mraz spokojnie podchodzi do sytuacji Piasta w tabeli. Po 10 kolejkach zespół z Gliwic jest liderem z 24 punktami na koncie. - Chcemy się trzymać czuba tabeli, ale nasz cel się nie zmienia, mamy zamiar awansować do pierwszej ósemki. Póki co zbieramy punkty i chcemy to robić dalej - podsumował.

Więcej o: