Startuje druga liga. Na co stać AZS UWM Olsztyn?

Do inauguracji zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce pozostał jeszcze miesiąc, ale już w ten weekend sezon rozpoczynają drugoligowi siatkarze z Olsztyna. - Chcemy uplasować się wśród czterech najlepszych zespołów - mówi Andrzej Grygołowicz, trener AZS UWM II.

Trzon drużyny stanowią studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy występują także w barwach Indykpolu AZS w rozgrywkach "Młodej Ligi". Podopieczni trenera Andrzeja Grygołowicza to również zwycięzcy memoriału im prof. Wiktora Wawrzyczka, który przed tygodniem odbył się w Olsztynie. - Wygraliśmy pewnie dwa pierwsze spotkania ze Stoczniowcem Gdańsk i MOS Wolą Warszawa po 3:0 - mówi szkoleniowiec akademików. - Zwyciężyliśmy też w ostatnim z Uniwersytetem Warszawskim 3:1, ale w tym przypadku nasza gra nie wyglądała już tak dobrze.

Walkę o ligowe punkty rozpoczną jednak w tę sobotę, kiedy to podejmą Legię Warszawa. Jak przyznają gospodarze, forma ich przeciwników jest wielką niewiadomą. - Nie graliśmy z nimi sparingów podczas przygotowań do sezonu - zaznacza opiekun AZS-u. - Z tego, co usłyszałem w rozmowie od innych trenerów, to Legia jest groźnym przeciwnikiem, który ostatnio wygrał jeden z turniejów towarzyskich.

Okres największej świetności warszawskiego klubu przypada na drugą połowę XX wieku, kiedy to jego siatkarze ośmiokrotnie zdobywali tytuł mistrza Polski. Niestety w kolejnych latach brak zainteresowania sekcją siatkarską sprawił, że zespół ze stolicy przestał się liczyć na krajowym podwórku, aż w końcu z powodu braku funduszy został zupełnie rozwiązany. Reaktywacja nastąpiła niespełna dziesięć lat temu. Od tamtej pory Legia występuje w rozgrywkach drugiej ligi.

- Wielu drużyn nie znamy, ponieważ dopiero w tym roku dołączyły do naszej grupy [m.in. BAS Białystok i Metro Warszawa - red.]. Dlatego wszystko okaże się w trakcie sezonu. Chcemy uplasować się wśród czterech najlepszych zespołów - kończy Andrzej Grygołowicz.

Spotkanie AZS UWM II - Legia rozpocznie się w sobotę o godz. 17 (hala przy ul. Prawocheńskiego 7 w Kortowie).

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: