Polska zmierzy się z Rosją. Oprawa jak w Super Bowl

W sobotę sympatyków sportu na Lubelszczyźnie czekają nie lada emocje. Na Arenie Lublin reprezentacja Polski w futbolu amerykańskim zmierzy się z Rosją. To pierwsze wydarzenie tej rangi - jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportu - w naszym mieście.

Dla Polaków też będzie to ostatni sprawdzian przed meczem eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Nasza reprezentacja już 11 października zagra na wyjeździe z Czechami. Potyczka z naszymi południowymi sąsiadami to najważniejsze dla prowadzonych przez amerykańskiego trenera Bradleya Arbona biało-czerwonych spotkanie tej jesieni. - Bardzo się cieszymy, że zagramy na Arenie Lublin. Myślę, że kibice się nie zawiodą - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. - Będzie to dopiero nasza czwarta konfrontacja międzynarodowa na przestrzeni ostatnich trzech lat. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Spotkanie z Rosją da nam także odpowiedź, w jakim miejscu jesteśmy. I dodaje: - Nasza dyscyplina jest bardzo młoda. Zaczynaliśmy w 2006 roku od czterech drużyn, a teraz mamy ich blisko setkę. Natomiast co się tyczy tego, czy Arena Lublin mogłaby być stadionem narodowym futbolu amerykańskiego, to sprawa jest otwarta, można o tym rozmawiać.

Rywal będzie niezwykle wymagający. Zespół trenera Wasilija Dobriakowa także czekają eliminacje do mistrzostw Starego Kontynentu, z tym że Rosjanie spotkają się z Norwegią. Wobec tego nasi przeciwnicy, którzy są o wiele bardziej od gospodarzy doświadczoną drużyną, również bardzo poważnie podchodzą do tego meczu.

W zespole polskim zagra Bartłomiej Trubaj z lubelskich Tytanów. - Emocji na pewno nie zabraknie - zapowiada zawodnik. - Dla mnie będzie to pierwsze spotkanie rozegrane przed taką publicznością i w takim gronie. Trzeba będzie bardzo się skupić. Myślę jednak, że pokażę, na co mnie stać, bo jestem dobrze przygotowany do tego meczu.

Bardzo zadowolony z przyjazdu do Lublina obu reprezentacji był prezes MOSiR Tomasz Grodzki. - Dziękuję, że możemy gościć takie zespoły. Futbol amerykański w naszym kraju stale podnosi swój poziom, więc wszystko wskazuje na to, że powinniśmy obejrzeć interesujące widowisko - podkreślił.

Impreza będzie miała specjalną oprawę nawiązującą do Super Bowl. W programie jest m.in. show taneczny cheerleaderek, musztra paradna w wykonaniu orkiestry, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Natomiast dla wszystkich kibiców, którzy przyjdą na mecz, PLFA przygotowała specjalną ulotkę, która obrazkowo tłumaczy zasady gry. Oczywiście podczas spotkania komentatorzy także będą mówili na bieżąco o tym, co dzieje się na murawie.

Początek sobotniego spotkania wyznaczono na godz. 14.30.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU