Zwolniony trener. Wicelider rywalem. Trudny mecz przed Wigrami Suwałki

Wicelider I-ligowej tabeli Dolcan Ząbki będzie pierwszym rywalem Wigier Suwałki po zwolnieniu trenera Zbigniewa Kaczmarka. Niedzielne (godz.12.45) spotkanie pokaże telewizja Polsat Sport.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Drużynę w starciu z Dolcanem poprowadzą dotychczasowi asystenci Kaczmarka Donatas Vencevicius i Andrzej Olszewski.

- Być może kilku zmian w składzie dokonamy, ale trudno będzie coś zmieniać, bo ta gra ostatnio oprócz meczu z Kluczborkiem nie wyglądała najgorzej - twierdzi Vencevicius. - Brakowało skuteczność i bramek i to jest najważniejszy problem, który musimy wyeliminować. Najprawdopodobniej wciąż niezdolny do gry będzie Maksims Rafalskis. Są jeszcze zawodnicy z drobniejszymi urazami, ale powinni być do dyspozycji.

Vencevicius w Wigrach pracuje od 2011 roku. To właśnie jego w kwietniu 2014 roku na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Zbigniew Kaczmarek.

- Jestem pracownikiem Wigier i dostałem zadanie poprowadzenia drużyny w tym jednym meczu. Żadnych rozmów o tym, abym został pierwszym trenerem nie było. Być może coś się wyjaśni w przyszłym tygodniu - mówi Vencevicius.

Natomiast Dolcan w ostatnich pięciu kolejkach trzy razy wygrał i dwa razy zremisował. Zespół prowadzony przez Dariusza Dźwigałę pokonał m.in. drużynę liderującego Stomilu Olsztyn i bardzo dobrze ostatnio spisującą się Bytovią Bytów.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Program spotkań 10. kolejki

Piątek: GKS Katowice - Rozwój Katowice, Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz, Miedź Legnica - Pogoń Siedlce (wszystkie mecze o godz. 18).

Sobota: Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz (godz. 17.30); Wisła Płock - Bytovia Bytów (godz. 18).

Niedziela: Wigry Suwałki - Dolcan Ząbki (godz. 12.45); MKS Kluczbork - GKS Bełchatów (godz. 15); Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice (godz. 17); Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn (godz. 18).

Tabela I ligi

Dwa pierwsze zespoły awansują, a trzy ostatnie spadają. Drużyna z miejsca 15. zagra w barażu o utrzymanie.

Więcej o: