Rozwój Katowice. Mirosław Smyła: Wzorem dla Katowic są Zagłębie Sosnowiec i Legia Warszawa

- GKS Katowice musi być w ekstraklasie, to nie podlega dyskusji - mówi Mirosław Smyła, trener Rozwoju Katowice.

Już za chwilę GKS i Rozwój zmierzą się w walce o ligowe punkty, ale jednocześnie nie brakuje głosów, że na co dzień kluby powinna łączyć współpraca. Uważa tak m.in. trener Mirosław Smyła.

- Ciągle wierzę, że uda się nawiązać solidną współpracę. GKS musi być w ekstraklasie, to nie podlega dyskusji. Takie miasto, taki klub, taka tradycja. Dlaczego jednak Rozwój miałby nie współpracować? Być w pierwszej lidze, tworząc klimat rozwoju piłki nożnej w Katowicach, dając szansę młodym zawodnikom, którzy jeszcze nie łapią się do ekstraklasy, a mogą grać obok i być pod kontrolą - wskazuje szkoleniowiec Rozwoju.

Smyła podaje też przykład, na którym - jego zdaniem - katowickie kluby powinny się wzorować. - Chodzi o współpracę Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa. Pracując w Zagłębiu, widziałem ją z bliska, i wiem, że m ożna z tych doświadczeń korzystać. Wierzę więc w taką współpracę klubów, które wiedzą, gdzie jest ich miejsce. Warunek jest taki, że musi być logiczna, a nie chaotyczna - podkreśla Smyła.

Czy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Najlepszy transfer lata to:
Więcej o: