MMA debiutuje w Lidzbarku. Na trybunach 600 osób

Po raz szósty na Warmii i Mazurach odbędzie się gala sportów walki Wenglorz Fight Cup. - Oprócz fajnego widowiska sportowego chcemy zapewnić ludziom show - zapowiada Piotr Dorosz, organizator imprezy, która odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim.

- Na organizację gali wybraliśmy dość ekskluzywne miejsce, jakim jest dzieciniec hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim - mówi Piotr Dobosz, prezes firmy Wenglorz, organizatora gali. - Żeby spełnić wszystkie wymagania, musieliśmy ograniczyć tam liczbę miejsc. Dlatego zdecydowaliśmy się podzielić cały nasz event na dwie części.

Pierwsza z nich, a jest nią oficjalne ważenie zawodników, w została zaplanowana w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Zaplanowano ją w piątek o godz. 18. - Dzięki dużej przestrzeni kibice będą mogli spotkać się osobiście z zawodnikami oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie - zaznacza Dorosz.

Główną część imprezy zaplanowano dzień później w Lidzbarku Warmińskim (godz.19). Jak przyznaje organizator, przygotowania do gali idą pełną parą. - Na zbudowanie całej infrastruktury potrzebujemy około pięciu dni - mówi Dorosz. - Specjalnie na to wydarzenie budujemy halę, która będzie podgrzewana. Do tego dochodzi octagon [miejsce, gdzie walczą zawodnicy - red.] i trybuny mogące pomieścić ok. 600 widzów.

Podczas sobotniej gali będzie można zobaczyć walki w formule MMA oraz K-1 (dozwolone są tylko ciosy oraz kopnięcia). - W ten sposób można pokazać kibicom cały przekrój sportów walki - mówi prezes firmy Wenglorz. - Chcemy na naszych galach utrzymywać równowagę, czyli serwować kibicom kilka pojedynków w jednym i drugim stylu.

Nowością podczas będzie pojedynek w formule muay boran pomiędzy Arkadiuszem Wełną i Ivanem Tomo z Chorwacji. - Zawodnicy zamiast rękawic na rękach mają zawiązane liny - tłumaczy organizator. - Wracamy do korzeni tajskiego boksu i rozszerzamy je o nowe rzeczy.

Na wszystkich, którzy odwiedzą galę będą czekały także atrakcje pozasportowe. - Przez niektóre z nich panie mogą być lekko zazdrosne o swoich mężczyzn - mówi z uśmiechem Piotr Dorosz. - Oprócz fajnego widowiska sportowego chcemy zapewnić ludziom show.

Wejściówki na galę można je kupić w oddziałach firmy Wenglorz w Olsztynie (ul. Budowlana 2a) oraz Lidzbarku Warmińskim (ul. Polna 3). Ich cena wynosi 79 zł.

Karta walk:

Turniej w formule MMA o Puchar WFC 6 z udziałem m.in. Rafała Zawadzkiego, Łukasza Borowskiego oraz Adrejsa Zozula z Łotwy i Michaila Dobiasa ze Słowacji

Super Fight w formule K-1 : Stanisław Zaniewski - Vasyli Halych

Super Fight w formule muay thai : Aleksandrer Kruk - Dano Hromek

Walka wieczoru w formule muay boran : Arkadiusz Wełna - Ivan Tomo

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: