Śląsk Wrocław w popularnej grze komputerowej FIFA 16. Który piłkarz ma najlepsze statystyki?

24 września odbyła się polska premiera najpopularniejszej gry piłkarskiej na konsole i komputery - FIFA 16. W tej edycji znalazło się również miejsce dla polskiej ekstraklasy, a więc i dla Śląska Wrocław. Zobaczcie, który piłkarz ma najlepsze statystyki, a kto najsłabsze albo jakim ustawieniem gra WKS w nowej wersji gry.

Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

Śląsk w grze ustawiony jest w systemie 4-5-1 z wysuniętym środkowym napastnikiem. Deweloperzy najpopularniejszej gry piłkarskiej na świecie dość wiernie odwzorowali wyjściową jedenastkę trenera Tadeusza Pawłowskiego. Miejsce w bramce zajął więc Mariusz Pawełek, lewym obrońcą jest Dudu Paraiba, a środek obrony tworzy duet Adam Kokoszka i Piotr Celeban. Linię defensywną WKS-u uzupełnia na prawej stronie Paweł Zieliński.

W linii pomocy na lewym skrzydle znaleźć będzie można jeszcze Roberta Picha (w rzeczywistości latem odszedł do 1. FC Kaiserslautern), a w środku ustawieni są dwaj defensywni pomocnicy - Tom Hateley i Tomasz Hołota. Na prawym skrzydle prym wiedzie Flavio Paixao, a na pozycji ofensywnego pomocnika gra Peter Grajciar. Najbardziej wysuniętym napastnikiem drużyny jest Kamil Biliński.

Kto najlepszy? Kto najsłabszy?

Najlepszym zawodnikiem w ekipie Śląska zdaniem twórców gry jest Piotr Celeban. Tzw. "overall", czyli wynik ogólny stopera, wynosi 72. Popularny "Celik" został doceniony w kilku ważnych statystykach. Przede wszystkich 72 tempa sprawia, że jest jednym z najszybszych środkowych obrońców w całej polskiej lidze.

Drugi w rankingu najlepszych graczy Śląska znalazł się Flavio Paixao z wynikiem 70. Prawy pomocnik to jeden z lepszych techników w polskiej lidze. Cztery gwiazdki słabszej (lewej) nogi oraz cztery gwiazdki sztuczek pozwalają na widowiskowe rajdy prawą flanką.

Co ciekawe, trzecim najbardziej wartościowym graczem wrocławian jest brazylijski obrońca Dudu Paraiba. Defensor ma "overall" na poziomie 69. Jego najważniejszą statystyką jest 78 tempa i wysoka pracowitość w ataku.

Z kolei najsłabszy wynik ogólny przypadł trzeciemu bramkarzowi Śląska Mateuszowi Abramowiczowi (overall 50). Najbardziej utalentowana młodzież Śląska, czyli Kamil Dankowski, Michał Bartkowiak i Jakub Wrąbel, została przez twórców gry "oceniona" odpowiednio na 56, 53 i 52.

Dla porównania najlepszy zawodnik w grze Leo Messi uzyskał "overall" na poziomie 94. Kapitan reprezentacji Polski i gwiazda Bayernu Monachium Robert Lewandowski otrzymał 87 punktów.

 

W Śląsku Marco Paixao był gwiazdą, w Sparcie Praga grzeje ławę. Trudna sytuacja portugalskiego snajpera

Więcej o: