Siatkówka. Pierwsza sparingowa porażka Impelu Wrocław

Siatkarki Impelu przegrały 1:3 sparing z MKS Dąbrowa Górnicza w ramach turnieju o Puchar Prezydenta Krosna.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla wrocławianek, które prowadziły przez prawie całego seta. Dobra postawa w polu serwisowym i ataki ze skrzydła Karoliny Piśli i Aleksandry Sochackiej pozwoliły na osiągniecie nawet kilkupunktowej przewagi. Niespodziewanie coś się jednak zacięło w drużynie Impelu i końcówka seta należała do rywalek. Pierwsza partia przegrana na przewagi do 24.

Poddenerwowane siatkarki Impelu z animuszem rozpoczęły partię numer dwa. Szybko osiągnęły znaczącą przewagę i nie oddały jej do końca seta.

Trzeci set wyglądał już, niestety, znacznie inaczej. Wynik oscylował wokół remisu, a gros punktów zostało zdobytych po błędach przeciwniczek. W końcówce seta udało się Impelowi wypracować trzypunktową przewagę (20:23), ale koniec seta znów lepiej rozegrały dąbrowianki i wygrały 25:23.

Czwarty set to już popis gry MKS. Mitcha Hancock rozstrzelała się zagrywką, której żadna z zawodniczek z Wrocławia nie była w stanie przyjąć. Ostatecznie Impel czwartą partię przegrał aż do 11, a w całym meczu 3:1.

Kolejny mecz w ramach turnieju towarzyskiego dziś. Rywalem Impelu Polski Cukier Muszynianka Muszyna (godz. 19).

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 3:1 (24; -18; 23; 11)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Różycka (11), Bałucka (7), Dziękiewicz (4), Perry (5), Hancock (9), McClendon (17), Strasz (l) oraz Urban, Staniucha - Szczurek (9).

Impel Wrocław: Ptak (7), Piśla (13), Kąkolewska (8), Kaczor (10), Radecka (4), Sochacka (6), Stasiak (l) oraz Cembrzyńska, Sikorska, Gryka.