Ruch Chorzów odpadł w Poznaniu z rozgrywek Pucharu Polski

Nie udało się niebieskim wykorzystać słabej ostatnio formy Lecha. Ale prawda jest taka, że im specjalnie nie zależało: w podstawowym składzie zagrało przecież kilku dublerów. O odpadnięciu z rozgrywek zdecydował samobójczy gol Rafała Grodzickiego tuż po przerwie.

Gospodarze od początku ostro zaatakowali, mieli przewagę, ale byli bardzo nieskuteczni. Nie potrafili wykorzystać naprawdę dobrych okazji. Wyręczył ich stoper Ruchu, który na początku drugiej połowy po zagraniu Darko Jevticia wbił piłkę do własnej bramki.

Chorzowianie z przodu nie potrafili zdziałać zbyt wielu. Przed przerwą przeprowadzili groźną akcję, ale Marcin Kamiński wybił piłkę dogrywaną przez Patryka Lipskiego na czystą pozycję do Mariusza Stępińskiego. Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Grodzicki (50., samobójcza)

Lech: Gostomski - Ceesay, Arajuuri (72. Dudka), Kamiński, Kadar - Formella, Tetteh Ż, Linetty, Hamalainen (46. Jevtić), Pawłowski (59. Lovrencsics) - Kownacki

Ruch: Skaba - Szyndrowski, Grodzicki Ż, Koj, Oleksy (11. Cichocki) - Podgórski, Iwański, Lenartowski, Lipski (78. Surma), Gigołajew - Stępiński (59. Mazek)

sędziował: Borski (Warszawa); widzów: 11 273

Więcej o: