Puchar Świata siatkarzy 2015. Lozano: Polska pojedzie na igrzyska w Rio

Po meczu sparingowym siatkarzy Cerradu Czarnych Radom z Ukraińskim Kazhany Barkom Lwów (rywale radomian wygrali 3:2) trener gospodarzy Argentyńczyk Raul Lozano podsumował występ reprezentacji Polski w Pucharze Świata.

Przypomnijmy, że podczas wyczerpującego turnieju w Japonii biało - czerwoni rozegrali 11 meczów, w tym 10 wygrali. Jedyna porażka z Włochami spowodowała, że drużyna Stephane Antigi zajęła trzecie miejsce i z tego turnieju nie zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie 2016 roku w Rio De Janeiro.

Skomentował dla "Wyborczej"

Raul Lozano, trener Cerradu Czarnych, były selekcjoner reprezentacji Polski

- Taki jest ten turniej. Można powiedzieć, że jeden słabszy mecz niweczy wysiłek. Tak niestety stało się w przypadku reprezentacji Polski. Patrząc na mecze Polaków z USA, Rosją, czy Argentyną byłem pod wrażeniem. Zespół grał dobrze, wygrywał, wychodził z opresji. Mecz z Italią drużynie nie wyszedł. Rywale mieli jednak w swoich szeregach Ivana Zaytseva i Osmany Juantorenę. Oni zrobili różnicę i to im Włosi zawdzięczają wygraną z Polakami. Moim zdaniem Polska nie zasłużyła, by pozostać poza awansem do Igrzysk w Rio. Nie mam wątpliwości, że reprezentacja trenera Antigi zakwalifikuje się do turnieju olimpijskiego. Okazja nadarzy się na styczniowym turnieju w Berlinie. Powiem jeszcze raz: Polska pojedzie na igrzyska w 2016 roku. Drużyna jest młoda, ale z wielkimi szansami na podium olimpiady.

Więcej o: