Futsalowa Pogoń bardzo aktywnie szuka kibiców w Szczecinie i w regionie

Już w poniedziałek pierwszy mecz Pogoni 04 w Szczecinie, a klubowi działacze sporo robią, by ściągnąć na trybuny Azoty Areny jak największą liczbę kibiców.

Inauguracja sezonu nie poszła po myśli portowców (porażka 2:4 z Rekordem Bielsko-Biała), ale debiut w Szczecinie ma być bardziej okazały. P04 zagra z Gattą Zduńska Wola, czyli zespołem z czołówki ekstraklasy poprzedniego sezonu.

Problem w tym, że mecz ma być rozegrany w poniedziałek o godz. 20.30. Zespoły muszą zagrać w poniedziałek (decyzja ligi), a Pogoń zdecydowała się na tak późną porę ze względu na piłkarską Pogoń. Na Twardowskiego Pogoń o 18 zagra z Jagiellonią Białystok. Mecz zakończy się przed 20. Wystarczy czasu, by dotrzeć na Arenę na 20.30.

Klub kusi też nagrodami, organizuje konkursy: we współpracy z MK Bowling (CH Galaxy) oferuje do wygrania voucher na kwotę 1000 zł do zrealizowania w centrum rozrywki, czyli m.in. grupową zabawę w kręgle.

Jak zagrać? Trzeba prawidłowo odpowiedzieć na proste pytanie, odpowiedź napisać na kartce i wrzucić do urny ustawionej przy wejściu VIP - (przy punkcie informacyjnym). W przerwie meczu zostanie wylosowanych 5 uczestników, którzy wezmą udział w walce o zwycięski voucher. Gra polegać będzie na zbiciu w dwóch próbach jak największej liczby kręgli z linii pola karnego. Zwycięzca otrzyma voucher, a pozostali uczestnicy zostaną nagrodzeni zaproszeniami na najbliższy mecz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin.

Pytanie konkursowe: Z inicjatywy szczecińskich klubów sportowych skupionych wokół nazwy i marki Pogoń Szczecin powstał projekt "Wspólnej Pogoni". Uroczystego podpisania dokonano w historycznym miejscu - Czerwonym Ratuszu, miejscu, w którym miały siedzibę pierwsze władze Pogoni Szczecin. Kiedy to nastąpiło?

a) 1948 b) 2001 c) 2015

Na kartce trzeba wpisać czytelnie swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz odpowiedź.

Konkurs dla najmłodszych

Nie tylko dorośli będą mieli swoją zabawę. Klub pamięta też o dzieciach. Wspólnie z Centrum Języków Obcych Edi P04 organizuje konkurs rysunkowy, którego motywem przewodnim będzie Pogoń Szczecin. To zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnych (3-7 lat). Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku sportu i promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Zadaniem konkursowym jest stworzenie prac plastycznych przedstawiających piłkarzy naszego klubu, a inspiracją może być hymn Pogoni Szczecin "My Portowcy".

Prace konkursowe należy wykonać na papierze (format A4) dowolną techniką plastyczną (rysunek, malunek, grafika, collage itp.). Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę zgodność pracy z podaną tematyką, jakość wykonania i wrażenie estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu.

Nagrodą główną w konkursie jest bezpłatny roczny kurs nauki języka angielskiego ufundowany przez Centrum Języków Obcych "Edi". Dodatkowo 10 uczestników zostanie wyróżnionych bezpłatnymi biletami na wybrany seans filmowy do kina Helios.

Prace podpisane na odwrocie (imię i nazwisko, wiek, dane kontaktowe rodziców) należy składać w dniu meczu z Gattą od godz. 19.30 (przy wejściu VIP). Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 2 października.