Nowy stadion dla Szczecina. Ile podpisów zbiorą kibice Pogoni?

Po niespełna dwóch tygodniach od rozpoczęcia zbiórki podpisów Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin ?Portowcy? pochwaliło się, że ich akcję poparło już 5 tys. osób.

Przypomnijmy, że 10 sierpnia SKPS "Portowcy" poinformowało, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie budowy nowego stadionu. Kibice sprzeciwiają się planom modernizacji obecnego obiektu przy ul. Twardowskiego.

Czemu? Według nich wydatek ponad 100 milionów złotych (dokładnej wyceny nikt nie zna, ale padają sumy od 100 do 180 mln zł) na modernizację trzech trybun jest pozbawiony racjonalności. Zarzucają, że władze miasta nie chcą z nimi rozmawiać, a przygotowywany projekt ma wiele wad (największą jest pozostawienie łuku, gdzie zasiadają najzagorzalsi fani, a skąd jest kiepski widok na boisko). Miasto odpiera i podkreśla, że stadion będzie jak nowy, a po przebudowie będzie spełniał normy, by mogły być na nim rozgrywane nawet mecze grupowe Ligi Mistrzów. Urzędnicy uważają, że wycofanie się z przyjętej ścieżki - oznaczałoby, że nowy stadion najwcześniej powstałby nie za 4 lata, ale za 7.

Kibice postanowili zorganizować zbiórkę podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą. Chcieliby, by radni przegłosowali kierunek działań miasta w sprawie stadionu, czyli opowiedzieli się za odstąpieniem od modernizacji i budową nowoczesnego obiektu z czterema trybunami. By taki projekt uchwały trafił na obrady rady miasta - potrzebnych jest 400 podpisów, a kibice w 10 dni zebrali 5000.

Na tym nie koniec. W 12 punktach w mieście podpisy będą zbierane do 5 października. Ze strony stadiondlaszczecina.pl można też pobrać listę, samemu zbierać podpisy, a następnie dostarczyć ją do SKPS.