Pogoń Baltica kontynuuje świetną passę i pozostaje liderem. Szczecinianki rozbiły Piotrcovię

Czwarte z rzędu i najbardziej okazałe zwycięstwo w tym sezonie odniosły szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin, które rozbiły Piotrcovię Piotrków Trybunalski 34:20.

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica do meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski przystąpiły jako liderki i jedyna niepokonana drużyna w tym sezonie. Rywalki szczecinianek w mecz weszły jednak bez bojaźni i zbędnego respektu dla faworyta, wychodząc dość szybko na prowadzenie. W 20. minucie było już 11:5 dla Pogoni. Skutecznością imponowała Kamila Szczecina, która miała na koncie już 6 trafień. W coraz wyższym prowadzeniu swój udział miała także Adrianna Płaczek, który była świetnie dysponowana w bramce. W samej końcówce szczecinianki nieco zwolniły tempo, ale po pierwszej połowie prowadziły 13:7, mając spotkanie pod pełną kontrolą.

W drugiej połowie Pogoń od razu zaczęła od mocnego uderzenia i szybko zdobyła dwie bramki. Szczecinianki dominowały i sukcesywnie zwiększały prowadzenie. Do skutecznej Szczeciny dołączyła też Hanna Jaszczuk, która rzuciła kilka bramek i zanotowała dwa świetnie odbiory w defensywie. W 40. minucie było już 20:10.

Piotrcovia zupełnie straciła ochotę do gry i praktycznie nie istniała na parkiecie. W Pogoni w końcu grać zaczęły także długo nieaktywne skrzydła i dwie bramki rzuciła Daria Zawistowska. Do tego z dystansu kilka razy bramkarkę rywalki zaskoczyła Aleksandra Zimny.

Na 10 minut przed końcem szczecinianki miały już 13 bramek przewagi i stało się jasne, że wygrają czwarty mecz z rzędu. Do siatki z rzutu karnego w końcu trafiła też Ligia Costa, a szczecinianki odniosły najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Piotrcovię 34:20.

Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:20 (13:7).

PB: Płaczek, Kozłowska - Szczecina 10, Jaszczuk 4, Zimny 4, Zawistowska 4, Masna 3, Sabała 3, Stasiak 2, Noga 2, Costa 1, Głowińska 1, Gadzina 0, Koprowska 0, Kochaniak 0, Królikowska 0.