Powołano Akademię Radomiaka. Marek Śledź jej dyrektorem

Na wspólnej konferencji władz Radomiaka i miasta Radomia poinformowano o powołaniu profesjonalnej Akademii Piłkarskiej Radomiaka. Kierowanie placówką powierzono Markowi Śledziowi, który przez kilka ostatnich lat pracował w Lechu Poznań.

- Bardzo cieszę się z transferu Marka Śledzia do Radomiaka. Będzie on nadzorował projekt Akademii Radomiaka, która tak jak zapowiadałem w lipcu, jest jednym z naszych priorytetów jeśli chodzi o funkcjonowaniu klubu. Akademia będzie jego integralną częścią. Marek Śledź będzie pełnił także drugą bardzo ważną funkcję w Radomiaku, czyli funkcję dyrektora sportowego - powiedział Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka. Marek Śledź urodził się w 1968 roku w Starachowicach. Przez kilka lata grał w juniorach Radomiaka, a następnie w Orle Wierzbica i AZS AWF Warszawa. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, ukończył specjalizację z piłki nożnej. Jest trenerem II klasy. W swojej karierze był szkoleniowcem młodzieżowej kadry Polski, a także wieloletnim członkiem Wydziału Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN. Pracował jako koordynator grup młodzieżowych w Amice Wronki, a od 2007 roku odpowiadał za szkolenie grup młodzieżowych Lecha Poznań. Od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora Akademii Piłkarskiej klubu ze stolicy Wielkopolski.

O powołaniu Akademii Radomiaka władze drugoligowca mówiły od początku swojej działalności w klubie. Obecnie praca z adeptami ma być jeszcze bardziej profesjonalna i prowadzona pod jednym szyldem. Wszak nie jest tajemnicą, że dotychczas funkcjonowało w Radomiu kilka szkółek piłkarskich, które w nazwie miały Radomiaka. Teraz ma się to zmienić.

Więcej o: