Zapisy do turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Rusza największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Finał odbędzie się na Stadionie Narodowym. Chodzi oczywiście o turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". To już XVI edycja tej imprezy. Termin zgłoszeń upływa 25 września.

Pierwsze mecze nowego cyklu zostaną rozegrane już na przełomie września i października. Nagrodą za zwycięstwo w tej rywalizacji jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski. Organizatorem turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od dziewięciu lat firma Tymbark. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja sportu, szczególnie piłki nożnej wśród uczniów szkół podstawowych, a także wyławianie piłkarskich talentów. To właśnie od występu w takich turniejach zaczęły się kariery tej klasy futbolistów jak: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński czy wśród kobiet Paulina Dudek.

Jak zgłosić drużynę

Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych podmiotów np. stowarzyszeń i fundacji. Zespoły w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie turnieju www.zpodworkanastadion.pl

Zapisy do XVI edycji imprezy "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" potrwają do 25 września. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają koszulkę piłkarską.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU