Medaliści olimpijscy trafili na znaczki pocztowe [ZDJĘCIA]

Lotto/Bydgostia wspólnie z Pocztą Polską wydały limitową serię znaczków pocztowych. Przedstawiają one wioślarskich medalistów olimpijskich.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

- Dla mnie to spora niespodzianka. Nie myślałam, że za życia trafię na znaczki - mówiła Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Brązowa medalistka IO w Londynie na znaczku znalazła się z koleżanką z dwójki Julią Michalską-Płotkowiak. Na kolejnych znaleźli się: czwórka z bydgoszczanami Miłoszem Bernatajtysem i Bartłomiejem Pawełczakiem oraz dwójka Tomasz Kucharski i Robert Sycz. - Dla nas to na pewno zaszczyt - mówił Sycz.

- Rozmowy na temat limitowanej serii znaczków pocztowych z naszymi wioślarzami prowadzone były od stycznia. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Mam nadzieję, że po przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich kolekcja się powiększy - zapowiada prezes Lotto/Bydgostii Zygfryd Żurawski.

Bydgoszczanie na emocje wioślarskie nie będę musieli długo czekać. Już w najbliższą sobotę odbędzie się XIV Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. W sumie w wyścigach akademickim, seniorów, juniorów i kobiet wystartuje 36 ósemek.

- To rekordowa frekwencja - dodaje Zygfryd Żurawski. Pierwsze wyścigi zaplanowane są na 13.45. Meta tradycyjnie znajdować się będzie na Rybim Rynku. Także tradycyjnie jako ostatni do rywalizacji przystąpią wioślarze dwóch angielskich uniwersytetów, z Oksfordu i Cambridge. - Już po raz dziewiąty walczyć będą na Brdzie - mówi Romuald Poślednik, dyrektor Wielkiej Wioślarskiej.