Polacy udanie rozpoczęli miniEuro. Płocczanin strzelił gola!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej w pierwszym meczu mistrzostw Europy wysoko pokonała debiutującą na imprezie Francję 6:0. Jedną z bramek strzelił kapitan polskiej drużyny, płocczanin Bartłomiej Dębicki.

Zawodnik Thunders Płock, drużyna ta występuje w lidze Nike Playarena, wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie, kiedy Polacy już prowadzili 3:0. Wcześniej gole strzelali Christian Tomyk (dwie) i Mateusz Gliński. Po przerwie kolejne trafienia zaliczyli Marcin Grzywa i Przemysław Kotlarz.

Kolejny mecz biało-czerwoni zagrają w środę. Ich rywalem będzie Cypr (godz. 18). W czwartek w meczu kończącym rywalizację w grupie zmierzą się z faworyzowaną Czarnogórą. To spotkanie rozpocznie się o godz. 23. Transmisję na żywo ze wszystkich spotkań przeprowadzi TVP Sport. Awans do kolejnej rundy miniEuro wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W turnieju udział biorą aż 32 zespoły.