GKS Tychy. Na nowym stadionie będzie można wykąpać się w... piwie!

GKS Tychy zmienił siedzibę i od kilku dni ma swój dom już na nowym stadionie. A obok siebie ciekawe towarzystwo... Co powiecie na piwne łaźnie?

Facebook?  | A może Twitter? 

Po czterech latach tułaczki i życia kątem u innych siedzibą GKS-u Tychy jest znowu stadion przy ulicy Edukacji. - Planowaliśmy przeprowadzkę pod koniec roku, ale ostatecznie uznaliśmy, że nie ma na co czekać. Wreszcie jesteśmy u siebie, w domu. Ważny był też wymiar logistyczny i ekonomiczny tej przeprowadzki. Pracując na stadionie zdecydowanie łatwiej zarządza się obiektem. Wszystkich i wszystko mamy jednak pod ręką. Co równie ważnie nie musimy już płacić za wynajem biur i powierzchni, które zajmujemy. Wcześniej był to wydatek 80 tysięcy złotych rocznie, czyli niemało - uzasadnia Grzegorz Bednarski, prezes klubu.

Nowi sąsiedzi GKS-u Tychy

Nowy stadion to także znakomita reklama klubu. - Na takim obiekcie zdecydowanie łatwiej rozmawia się z potencjalnymi sponsorami. Wystarczy wejść na trybunę i od razu na usta ciśnie się wielkie "wow!". W takiej atmosferze szybciej o konkrety - uśmiecha się prezes.

Stadion ma być nie tylko domem GKS-u, ale i firm, które będą miały tutaj swoje siedziby. - Do tej pory udało nam się wynająć 60 procent powierzchni obiektu. Chciałbym, żeby do końca roku było to już 100 procent. Pracujemy nad tym - zapewnia Bednarski.

Kogo ma za sąsiadów GKS? Pierwszy na wynajem zdecydował się klub fitness, ale jest jeszcze agencja reklamowa, firmy działające w branży medycznej i - uwaga! - piwne łaźnie. Piwne łaźnie są popularne za naszą południową granicą. W dużym skrócie ich działalność polega to na tym, że można tam wziąć kąpiel na przykład w suszu piwnym i rzecz jasna degustować przy tym złoty napój.

- Chcemy, żeby nasz stadion żył nie tylko przy okazji meczów. Planujemy także komercyjne wykorzystanie stadionowej infrastruktury, która służy drużynie. Chociażby kriokomory - podkreśla prezes.

Klub przejmuje miasto

Bednarskiego najbardziej cieszy jednak fakt, że stadion pokochali kibice. Kolejne rekordy frekwencji, które bili fani GKS-u, robiły wrażenie. Ostatni mecz z Rakowem Częstochowa oglądało przecież ponad 11 tysięcy fanów. Teraz tyszanie szykują się do spotkania z Gryfem Wejherowo. Klub jednak nie postawił przed fanami kolejnej frekwencyjnej poprzeczki w postaci liczby biletów, które powinni kupić. - To jednak nie oznacza, że cieszymy się tym, co już udało nam się osiągnąć. Jeżeli się zatrzymamy, to tak naprawdę zaczniemy się cofać. Wszyscy już wiemy, że mamy wspaniały obiekt, na którym świetnie czują się całe rodziny, a atmosfera i doping podnoszą z miejsc.

Chcemy jednak więcej. Chcielibyśmy, żeby w dniu meczu GKS "przejmował" miasto. To się zdarza w Niemczech, gdy w dniu spotkania miasta przyjmują klubowe barwy. Flagi, wystrój komunikacji miejskiej, to wszystko przypomina o tym, że tego dnia trzeba być na stadionie.

- Zaczął się nowy rok szkolny, więc na pewno mocniej zwrócimy się ku uczniom. Chcemy wprowadzić "bilet weekendowy", który pozwoli być z GKS-em od piątku do niedzieli, a po drodze emocjonować się hokejem, piłką nożną i koszykówką. Najważniejsze będą jednak sportowe sukcesy. Wierzę, że wiosną będziemy walczyć o awans do pierwszej ligi przy pełnych trybunach, a na lodowisku będzie powtórka z minionego roku, czyli mistrzostwo i Puchar Polski - kończy Bednarski.

Więcej o: